© Getty Images

Skvělá zpráva: bangladéšská studentka je na svobodě!

  Článek

Bangladéšská studentka Dipti Rani Dasová byla 15. března 2022 propuštěna z vězení a je konečně volná. Za mřížemi strávila šestnáct měsíců kvůli sdílení fotografie na sociálních sítích.

Dipti Rani Dasová, mladá dívka z hinduistické menšiny v Bangladéši, byla v říjnu 2020 zadržena policií za příspěvek na Facebooku – jednalo se o fotografii ženy držící Korán mezi stehny. Následně byla šestnáct měsíců držena v nápravném zařízení. Zatčena byla na základě drakonického zákona o digitální bezpečnosti, obviněna byla z „urážky náboženského cítění“. Hrozilo jí až sedm let vězení.

 

Její žádost o propuštění na kauci byla nejdříve třikrát zamítnuta soudy nižší instance, nakonec se ale mladá studentka dostala na svobodu.

 

K jejímu propuštění přispěla i celosvětová kampaň Amnesty apelující na bangladéšskou vládu. „Děkuji vám všem, že jste při mně stáli,” sdělila svým zastáncům Dipti Rani Dasová po svém propuštění.  


Díky vaší podpoře se nám podaří dosáhnout pozitivní změny přibližně u každého třetího případu. Naše činnost není financována státy ani velkými firmami, jsme závislí pouze na jednotlivých dárcích, jako jste vy. Podpořte nás, prosím, ještě dnes.

https://www.amnesty.cz/crm/donate/choice/97922662/7fe57f2d94077777e05393f1c5420577

Aktuální petice

  Bangladéš

Spisovatel zemřel ve vězení, kolegovi hrozí desetiletý trest. Pomůžete?

Bangladéšský karikaturista Ahmed Kabir Kishore a spisovatel Mushtaq Ahmed byli v květnu 2020 zadrženi za zveřejnění satirických karikatur a komentářů na sociálních sítích kritických k reakci bangladéšské vlády na pandemii COVID-19. Mushtaq Ahmed ve vězení zemřel. Ahmed Kabir Kishore byl propuštěn na kauci, stále mu ale hrozí až deset let vězení. Oba byli ve vazbě mučeni.

 

Aktuální počet podpisů: 1272 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...