Zprávy ze světa lidských práv
Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě
Prohledávat obsah
nalezeno 4428 výsledků:

Článek publikován 26.2.2016
Výroční zpráva SIPRI: Vývoz zbraní stále roste!
Od roku 2004 plynule roste objem mezinárodního obchodu se zbraněmi. Dle nových dat, která uveřejnil Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI), činil nárůst mezi obdobími 2006-10 a 2011-15 celých 14 %.

Článek publikován 24.2.2016
Výroční zpráva Amnesty International: V ohrožení jsou nejenom naše práva a svobody, ale také zákony, které je chrání
Největší lidskoprávní organizace světa vydává zprávu o stavu lidských práv v roce 2015.

Článek Úspěch publikován 20.2.2016
Albert Woodfox propuštěn po 43 letech!

Článek publikován 19.2.2016
Španělské lodě porušující lidská práva v Jemenu? Ne naším jménem!
Španělská společnost Navantia je velice blízko k uzavření dohody se Saúdskou Arábií o prodeji pěti fregat, ačkoliv zde existuje riziko, že budou tyto lodě zneužity k vážnému porušení mezinárodního práva. Pomozte nám zastavit tuto dohodu, než bude příliš pozdě!
Článek publikován 19.2.2016
Angolský aktivista odsouzen v neférovém soudním řízení
Aktivista za lidská práva a bojovník za demokracii, Manuel Chivonde Nito Alves, byl obviněn z pohrdání soudem a podroben souhrnnému soudu. Byl odsouzen na šest měsíců odnětí svobody a pokutě. Své tresty nyní vykonává ve vězení Viana.
Článek Úspěch publikován 17.2.2016
Brazílie: Dvanáct policistů odpovědných za smrt
Dvanáct příslušníků vojenské policie se podařilo usvědčit a odsoudit za mučení a následnou smrt, procesní podvody a snahu ukrýt tělo v případě zmizení Amarilda de Souzy v Rio de Janeiru.
Článek publikován 16.2.2016
Amnesty International k summitu V4: Pevnost Evropa není řešením!
Pondělní summit zemí V4 nepřinesl podle mezinárodní lidskoprávní organizace Amnesty International výsledky, které by naznačovaly posun v řešení migrační krize.
Článek publikován 15.2.2016
Úspěch Amnesty kampaně STOP násilí na ženách - vláda podpořila Istanbulskou úmluvu
Vláda schválila úmluvu o prevenci a potírání násilí na ženách.

Případ publikován 15.2.2016
Čína/Thajsko: Novinář unesen z Thajska zpět do Číny
Sin Li, čínský novinář, zmizel 11. ledna v Thajsku a je zřejmě zadržován v Číně. V říjnu 2015 uprchl nejprve do Indie, kde však nedostal azyl. Poté plánoval zažádat o status uprchlíka v Thajsku, kde naposledy mluvil se svou přítelkyní mimo území Číny. Úřady se o něj v Číně zajímaly jako o informátora, Li pod nátlakem učiněnou nabídku přijal. Později přijatou počáteční spolupráci a další kontakty s čínskou bezpečností odmítl a ze země uprchl.

Případ publikován 15.2.2016
China/Thailand: Establish The Whereabouts of Chinese Journalist Kidnapped from Thailand
Chinese journalist Li Xin went missing in Thailand on 11 January and is believed to be detained in China. In October 2015, Li Xin first fled to India, after being threatened by Chinese officials who pressured him to inform against his colleagues and friends. Li Xin initially cooperated, but after he realized he was placing himself and his family in danger, he fled to India in order to evade imprisonment. After being denied asylum in India, he travelled to Thailand where he planned to secure refugee status. Li Xin last made contact with his partner on 3 February, although his whereabouts remain unknown.