Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 9.2.2023

Vážně nemocný Arash Sadeghi byl znovu odsouzen

Arash Sadeghi trpí vzácnou formou rakoviny, přesto ho íránské úřady nepřestávají postihovat za pokojný aktivismus za lidská práva. V květnu 2021 byl z vězení propuštěn, v souvislosti s protesty vyvolanými smrtí Mahsy Aminiové byl ale na podzim 2022 znovu zatčen. V lednu 2023 byl odsouzen k více než pěti letům vězení.

  Článek publikován 6.2.2023

Stáž: Tvorba příběhů pro herní aplikaci

Amnesty International hledá stážistu*ku na tvorbu příběhů pro aplikaci True Story

  Článek publikován 6.2.2023

Peru: petice byla odeslána prezidentce

Zaslali jsme petici peruánské prezidentce a připojili se k apelu za okamžité zastavení násilí proti protestujícím.

  Článek publikován 4.2.2023

„Věřím však, že spravedlnost zvítězí a my budeme moci žít dál." Příběhy lidí, kterým za obranu lidských práv hrozí roky vězení

Turecko, Řecko, Etiopie a Bělorusko – čtyři země, čtyři příběhy a jeden stejný motiv. Obránci lidských práv jsou v těchto zemích nespravedlivě stíháni za to, že dělají svou práci.

  Článek publikován 3.2.2023

Ruský soud rozhoduje o pokutě uvalené na uvězněného Ukrajince

Oleksandr Marčenko z Ukrajiny byl unesen a nespravedlivě odsouzen ruskými úřady k deseti letům odnětí svobody. Ve vězení je opakovaně terčem neoprávněných trestů. V prosinci 2022 mu byla správním soudem udělena pokuta za „znevážení ruských ozbrojených sil.“ Marčenko se proti ní odvolal. Než o jeho žádosti rozhodne soud, je držen na samotce a nemá přístup k potřebné zdravotní péči.

  Případ publikován 3.2.2023

Dvakrát ho odsoudili k trestu smrti. Mladík z Íránu si ale zaslouží spravedlivý soud. Zastaňte se ho.

Mohammad Ghobadlou, 22letý mladík z Íránu, byl ve dvou hrubě nespravedlivých soudních procesech odsouzen ke dvěma trestům smrti. Ve vazbě byl opakovaně bit a nucen k doznání. Ghobadlou trpí závažným duševním onemocněním a podle mezinárodního práva by kvůli tomu k absolutnímu trestu neměl být vůbec odsouzen. Podepište petici a podpořte Amnesty v úsilí dosáhnout zrušení obou udělených trestů smrti.

  Článek publikován 31.1.2023

Předali jsme petici ministru zahraničních věcí Janu Lipavskému

Předali jsme ministru zahraničních věcí petici za zvýšení diplomatického tlaku na Myanmar ze strany států, Rady bezpečnosti OSN a Valného shromáždění OSN s cílem zastavit porušování lidských práv myanmarskou armádou a pohnat pachatele k odpovědnosti.

  Článek publikován 24.1.2023

Rusko pokračuje v diskriminaci LGBTI lidí. Nová legislativa povede k cenzuře filmů a seriálů

Ruské úřady chystají novou směrnici, která umožní cenzurovat online obsah týkající se LGBTI lidí a jejich práv. Znamená to například stažení filmů a seriálů dostupných na streamovacích platformách, v nichž jsou sexuální menšiny zmiňovány.

  Článek publikován 24.1.2023

Řecký případ trestního stíhání dobrovolníků pomáhajících uprchlíkům v nouzi je „učebnicovým příkladem zastrašování obránců lidských práv“

Sarah Mardiniová a Seán Binder jsou dobrovolníci pomáhající uprchlíkům v nouzi. Řecké úřady je už čtyři roky vyšetřují z nepodložených zločinů, za něž jim hrozí trest až 25 let vězení. Nils Muižnieks, regionální ředitel Amnesty pro Evropu tento případ nazval „učebnicovým příkladem zneužití soudního systému pro zastrašení ochránců lidských práv.“

128293031323334353637383940423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...