Dostali jsme odpověď od hongkongské vlády

Hongkongská vláda zareagovala na naši petici:

Hongkongská vláda v dopise, který adresovala naší pobočce koncem prosince 2019 zásadně odmítá a odsuzuje použití násilí proti komukoliv, za jakýmkoliv účelem. Za nezbytné považuje přijetí zákonných opatření k zachování veřejné bezpečnosti, veřejného pořádku a ochraně životů a majetku. Dále považuje za nutné aktivně vyšetřit nezákonné a násilné trestné činy ať už byly spáchány kýmkoliv. Podotýká, že pokud se protestující uchýlí k násilí a policie vyčerpá všechny dostupné prostředky k udržení pořádku, vyhrazuje si právo použít takové způsoby, aby se předešlo zraněním a majetkovým škodám, které jsou v souladu s mezinárodními normami a standardy v oblasti lidských práv. Hongkongská vláda také poukazujte na skutečnost, že od 9. června se v Hongkongu konalo přes tisíc demonstrací, průvodů nebo shromáždění, při kterých bylo protestujícími zraněno na 480 policistů. Uvádí také, že hongkongská vláda nikdy neohrozí principy právního státu a že je Hongkong mezi asijskými zeměmi na prvním místě, pokud jde o nezávislost soudů a popírá politicky motivované případy. Zmiňuje také, že svoboda tisku v Hongkongu je dobře chráněna a občané i nadále využívají možnost účasti na pokojných demonstracích, aby mohli vyjádřit své názory.

I přes veškerá ujištění ze strany hongkongské vlády budeme situaci v regionu nadále monitorovat.

Originál dokument od Hongkongské vlády

Related stories

2.7.2020

Hongkong volá o pomoc. Prošel zákon omezující svobodu, tisíce protestujících chtějí nezávislost

Schválením kontroverzního zákona o národní bezpečnosti dochází v Hongkongu k dalšímu omezování svobody a potlačování základních práv lidí.


2.9.2019

E15: Hongkongské protesty: tyčí přes lýtka, zadrženým pokrývku přes hlavu


9.5.2019

Barmští novináři konečně na svobodě

Ve vězení strávili přes 500 dní. Teď jsou oba novináři agentury Reuters opět na svobodě.


24.5.2019

Pronásledovaní Rohingové vyprávějí

Jakou jednu věc byste si vzali s sebou, kdybyste prchali ze svého domova před násilím a útlakem?


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...