Prohledávat obsah

nalezeno 4142 výsledků:

  Článek publikován 29.6.2006

Dárfúrská tragédie se šíří také do Čadu

Ve východní části Čadu se schyluje k nové tragédii, která je produktem dlouhodobé krize v dárfúrské provincii sousedního Súdánu. Milice džandžauí podporované a vyzbrojené súdánskou vládou, které jsou zodpovědné za brutální zločiny na obyvatelích Dárfúru, nyní provádějí systematické útoky také v pohraničních oblastech sousedního Čadu. Hrozí destabilizace této oblasti, uvedla dnes Amnesty International (AI).

  Článek publikován 26.6.2006

Kalašnikov AK-47: Nejoblíbenější nástroj k zabíjení

Útočná puška kalašnikov v následujících dvaceti letech zůstane nejčastěji užívanou zbraní v konfliktních oblastech světa. Umožňuje to nedostatečná regulace jejího prodeje. Při příležitosti dnešního zahájení Světové konference OSN o lehkých a ručních zbraních v New Yorku toto zjištění publikovaly organizace Amnesty International, Oxfam a IANSA.

  Článek publikován 22.6.2006

Úředníci v Sýrii byli propuštěni z práce pro své názory

Sedmnáct státních zaměstnanců několika syrských ministerstev bylo nedávno bez vysvětlení propuštěno z práce. Je velmi pravděpodobné, že se tak stalo kvůli jejich podpisu pod deklaraci, která požaduje urovnání vztahů mezi Sýrií a Libanonem. Podpořili také následnou výzvu za propuštění deseti signatářů této deklarace, kteří byli zatčeni v polovině května.

  Článek publikován 19.6.2006

Filipíny zrušily trest smrti

Amnesty International (AI) vítá rozhodnutí kongresu Filipín, který zrušil trest smrti. Filipíny jsou dvacátou pátou zemí v oblasti Asie a Pacifiku, která nejvyšší trest zrušila. AI nyní apeluje na prezidentku Glorii Arroyovou, aby toto rozhodnutí podepsala.

  Článek publikován 14.6.2006

Některé evropské země jsou zapojeny do porušování lidských práv

Sedm evropských zemí, včetně čtyř členů EU, se podílelo na nezákonných praktikách při převozu zajatců CIA, uvedla dnes Amnesty International (AI).

  Článek publikován 12.6.2006

Zbraně z Číny podporují konflikty a represi ve světě

Čína se řadí mezi největší, ale zároveň také nejméně zodpovědné vývozce zbraní, uvedla Amnesty International (AI). AI v nové zprávě ukazuje, jak čínské zbraně podporují brutální konflikty i násilné zločiny v zemích jako jsou Súdán, Nepál, Myanmar (Barma) nebo Jihoafrická republika. Zpráva také poukazuje na možné zapojení západních společností do výroby některých zbraní.

  Článek publikován 7.6.2006

Rada Evropy vyzvala k zastavení nelegálních postupů v „boji s terorem“

Amnesty International (AI) vítá jasný signál, který dnes Rada Evropy vyslala evropským vládám a USA, že tajné převozy osob podezřelých z terorismu odporují základním principům mezinárodního práva.

  Článek publikován 5.6.2006

Vzpomínka na 17. výročí zásahu na Tchien-an-men

Aktivisté Amnesty International ČR a Olympic Watch dnes připomenou sedmnácté výročí masakru na náměstí Tchien-an-men, kterým v Číně skončilo pokojné pro-demokratické hnutí občanů.

  Článek publikován 31.5.2006

Satelitní snímky ukázaly demolice chudinských čtvrtí v Zimbabwe

Amnesty International (AI) dnes uveřejnila vůbec první satelitní snímky, které ukazují rozsáhlou destrukci obydlených oblastí v Zimbabwe. Snímky dokazují ničivý dopad politiky zimbabwské vlády, která v loni provedla násilné demolice čtvrtí a slumů obývaných především venkovskou chudinou.

  Článek publikován 25.5.2006

Zpráva Amnesty International 2005: Vlády nedodržují své sliby chránit lidská práva

Tisíce lidí po celém světě byly odsouzeny k utrpení nezájmem vlastních vlád i neakceschopností mezinárodního společenství. Čtyři roky po teroristických útocích v New Yorku se svět nestal bezpečnějším místem a brutalita ozbrojených skupin dosáhla nových rozměrů, uvedla Amnesty International (AI), která dnes uveřejnila svou Výroční zprávu o stavu lidských práv ve světě.

1392393394395396397398399400401402403404415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...