Prohledávat obsah

nalezeno 4098 výsledků:

  Článek publikován 14.6.2006

Některé evropské země jsou zapojeny do porušování lidských práv

Sedm evropských zemí, včetně čtyř členů EU, se podílelo na nezákonných praktikách při převozu zajatců CIA, uvedla dnes Amnesty International (AI).

  Článek publikován 12.6.2006

Zbraně z Číny podporují konflikty a represi ve světě

Čína se řadí mezi největší, ale zároveň také nejméně zodpovědné vývozce zbraní, uvedla Amnesty International (AI). AI v nové zprávě ukazuje, jak čínské zbraně podporují brutální konflikty i násilné zločiny v zemích jako jsou Súdán, Nepál, Myanmar (Barma) nebo Jihoafrická republika. Zpráva také poukazuje na možné zapojení západních společností do výroby některých zbraní.

  Článek publikován 7.6.2006

Rada Evropy vyzvala k zastavení nelegálních postupů v „boji s terorem“

Amnesty International (AI) vítá jasný signál, který dnes Rada Evropy vyslala evropským vládám a USA, že tajné převozy osob podezřelých z terorismu odporují základním principům mezinárodního práva.

  Článek publikován 5.6.2006

Vzpomínka na 17. výročí zásahu na Tchien-an-men

Aktivisté Amnesty International ČR a Olympic Watch dnes připomenou sedmnácté výročí masakru na náměstí Tchien-an-men, kterým v Číně skončilo pokojné pro-demokratické hnutí občanů.

  Článek publikován 31.5.2006

Satelitní snímky ukázaly demolice chudinských čtvrtí v Zimbabwe

Amnesty International (AI) dnes uveřejnila vůbec první satelitní snímky, které ukazují rozsáhlou destrukci obydlených oblastí v Zimbabwe. Snímky dokazují ničivý dopad politiky zimbabwské vlády, která v loni provedla násilné demolice čtvrtí a slumů obývaných především venkovskou chudinou.

  Článek publikován 25.5.2006

Zpráva Amnesty International 2005: Vlády nedodržují své sliby chránit lidská práva

Tisíce lidí po celém světě byly odsouzeny k utrpení nezájmem vlastních vlád i neakceschopností mezinárodního společenství. Čtyři roky po teroristických útocích v New Yorku se svět nestal bezpečnějším místem a brutalita ozbrojených skupin dosáhla nových rozměrů, uvedla Amnesty International (AI), která dnes uveřejnila svou Výroční zprávu o stavu lidských práv ve světě.

  Článek publikován 23.5.2006

Chudí a znevýhodnění lidé nejvíce doplácejí na válku proti teroru

Rok 2005 byl rokem rozporů. Lži a nesplněné sliby mocných vlád dusily rostoucí naději na zlepšení stavu lidských práv, uvedla Amnesty International (AI) ve své dnes zveřejněné výroční zprávě. Podle generální tajemnice AI Irene Khanové odčerpala bezpečnostní agenda silných a privilegovaných států energii a zájem o vážné lidskoprávní krize ve světě.

  Článek publikován 23.5.2006

Amnesty International o lidských právech v ČR

Diskriminace Romů, rasistické útoky, policejní násilí a oblast péče o duševně nemocné - to jsou problémy České republiky, na které ve své dnes publikované výroční zprávě o stavu lidských práv upozorňuje organizace Amnesty International (AI).

  Článek publikován 10.5.2006

Překupníci se zbraněmi často působí mimo mantinely zákonů

Ve dnech, kdy aktivisté Amnesty International (AI) prostřednictvím happeningů informují pracovníky českých ministerstev o nutnosti mezinárodní kontroly obchodu ze zbraněmi, vydala tato organizace podrobnou zprávu na toto téma.

  Článek publikován 9.5.2006

Happening za kontrolu obchodu se zbraněmi

Tři čeští ministři, do jejichž kompetence spadá obchod se zbraněmi, mají příležitost připojit se k milionu tváří z celého světa, které požadují zodpovědnou kontrolu obchodu se zbraněmi. Svou osobní účast přislíbil ministr vnitra František Bublan. S aktivisty se setká ve středu 10. května v 8:30 před budovou svého ministerstva.

1388389390391392393394395396397398399400410

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...