Prohledávat obsah

nalezeno 4098 výsledků:

  Článek publikován 20.7.2006

Kampaň za svobodu internetu

Amnesty International (AI) dnes zahájila mezinárodní kampaň proti represi uživatelů internetu. Akce následuje po úspěšném průběhu tohoto projektu ve Velké Británii.

  Článek publikován 19.7.2006

OSN musí zajistit ochranu lidí ohrožených izraelsko-libanonským konfliktem

Amnesty International (AI) vyzvala Radu bezpečnosti OSN, aby se urychleně setkala a přijala opatření k ochraně civilistů ohrožených prohlubujícím se izraelsko-libanonským konfliktem. AI je zklamána neschopností států skupiny G8 učinit prioritou jejich jednání ochranu civilistů. Diskuse o řešení situace jsou negativně poznamenány politickými tématy.

  Článek publikován 18.7.2006

Izrael a Libanon musí zastavit útoky proti civilistům

Vlády Izraele a Libanonu musí bez prodlení zastavit útoky, jejichž obětmi se stávají civilisté a a zasahují také civilní objekty. Totéž platí pro hnutí Hizballáh. Takové akce jednoznačně porušují mezinárodní humanitární právo a mohou nabýt rozměru válečných zločinů.

  Článek publikován 17.7.2006

Jednání OSN o kontrole zbraní skončilo kolapsem

Účastníci Světové konference OSN o lehkých a ručních zbraních nedokázali přijmout dohodu, která by vedla k účinné kontrole mezinárodního obchodu se zbraněmi. Jedání skončilo bez výsledku, přestože většina vlád včetně EU a mnoha afrických a jihoamerických zemí toto úsilí podporovala.

  Článek publikován 14.7.2006

560.000 obyvatel Srí Lanky zůstává bez domova

Vzrůstající násilí na Srí Lance vyvolává nové vlny vystěhovalectví. Kvůli strachu a nejistotě dosahuje počet lidí, kteří byli nuceni opustit své domovy, statisíců.

  Článek publikován 4.7.2006

Útoky v pásmu Gazy jsou válečným zločinem

Cílené toky, které podnikají izraelské síly proti civilnímu majetku a infrastruktuře v pásmu Gazy, porušují mezinárodní humanitární právo a představují válečný zločin, uvedla Amnesty International (AI).

  Článek publikován 29.6.2006

Dárfúrská tragédie se šíří také do Čadu

Ve východní části Čadu se schyluje k nové tragédii, která je produktem dlouhodobé krize v dárfúrské provincii sousedního Súdánu. Milice džandžauí podporované a vyzbrojené súdánskou vládou, které jsou zodpovědné za brutální zločiny na obyvatelích Dárfúru, nyní provádějí systematické útoky také v pohraničních oblastech sousedního Čadu. Hrozí destabilizace této oblasti, uvedla dnes Amnesty International (AI).

  Článek publikován 26.6.2006

Kalašnikov AK-47: Nejoblíbenější nástroj k zabíjení

Útočná puška kalašnikov v následujících dvaceti letech zůstane nejčastěji užívanou zbraní v konfliktních oblastech světa. Umožňuje to nedostatečná regulace jejího prodeje. Při příležitosti dnešního zahájení Světové konference OSN o lehkých a ručních zbraních v New Yorku toto zjištění publikovaly organizace Amnesty International, Oxfam a IANSA.

  Článek publikován 22.6.2006

Úředníci v Sýrii byli propuštěni z práce pro své názory

Sedmnáct státních zaměstnanců několika syrských ministerstev bylo nedávno bez vysvětlení propuštěno z práce. Je velmi pravděpodobné, že se tak stalo kvůli jejich podpisu pod deklaraci, která požaduje urovnání vztahů mezi Sýrií a Libanonem. Podpořili také následnou výzvu za propuštění deseti signatářů této deklarace, kteří byli zatčeni v polovině května.

  Článek publikován 19.6.2006

Filipíny zrušily trest smrti

Amnesty International (AI) vítá rozhodnutí kongresu Filipín, který zrušil trest smrti. Filipíny jsou dvacátou pátou zemí v oblasti Asie a Pacifiku, která nejvyšší trest zrušila. AI nyní apeluje na prezidentku Glorii Arroyovou, aby toto rozhodnutí podepsala.

1387388389390391392393394395396397398399410

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...