Xenofobní volební spot Bloku proti islamizaci. Česká televize podala trestní oznámení
11.10.2017
Česká televize podala trestní oznámení a následně podnět k projednání Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli volebnímu spotu Bloku proti islamizaci. Hnutí se videem snaží voličům namluvit, že ze státního rozpočtu lze podpořit buď nelegální imigranty nebo seniory. Informovaly o tom Lidové noviny.
„Dvacátého a jednadvacátého října si budete moci vybrat, zda dát peníze našim dětem a seniorům, nebo muslimům a Afričanům,“ zaznívá ve volebním spotu.
Ve videu se pak řítí skupinka muslimů přes silnici k výdeji sociálních dávek a jeden z nich podkopne nohu staré ženě.
Dle zákona musí veřejnoprávní televize odvysílat volební spoty všech kandidujících stran a hnutí. Česká televize Blok proti islamizaci žádala, aby psokytli jiný spot, ale to se nestalo. I přesto musela Česká televize xenofobní volební video odvysílat stejně jako spoty ostatních kandidujících stran a hnutí.
"V případě volebního spotu hnutí Blok proti islamizaci Česká televize v rámci svých zákonných možností vyzvala k dodání náhradního pořadu a podala trestní oznámení," uvedla pro server lidovky.cz mluvčí České televize Karolína Blinková.
Podobné příběhy
25.10.2019
Bangladéš: Trest smrti pro 16 lidí v případu Nusrat Rafiové nic nevyřeší
Ředitel české Amnesty komentuje odsouzení 16 lidí k trestu smrti v Bangladéši.
10.10.2018
Vlády musí skoncovat s krutostí trestu smrti a podniknout kroky směřující k úplnému zrušení
10. říjen je od roku 2002 Světovým dnem boje proti trestu smrti.
10.4.2019
Trest smrti v roce 2018: Dramatický pokles v celosvětových popravách
Celosvětové popravy poklesly o 31% a dosáhly nejnižší úrovně nejméně za dekádu. Několik zemí ale zaznamenalo nárůst v popravách - Bělorusko, Japonsko, Singapur, Jižního Súdán nebo USA. Thajsko obnovilo popravy, Srí Lanka hrozila, že ho bude následovat. Čína zůstala největším světovým popravčím, následovaná Íránem, Saúdskou Arábií, Vietnamem a Irákem.
2.1.2019
Trest smrti: Globální zrušení je blíž, než kdy jindy!
Dobré zprávy do nového roku: Rekordní počet 121 zemí hlasoval v prosinci na Valném shromáždění OSN pro ukončení poprav.