Prohledávat obsah
nalezeno 449 výsledků:

Článek publikován 24.1.2023
Rusko pokračuje v diskriminaci LGBTI lidí. Nová legislativa povede k cenzuře filmů a seriálů
Ruské úřady chystají novou směrnici, která umožní cenzurovat online obsah týkající se LGBTI lidí a jejich práv. Znamená to například stažení filmů a seriálů dostupných na streamovacích platformách, v nichž jsou sexuální menšiny zmiňovány.

Článek publikován 17.12.2022
Ostrými do lidí. Bangladéš musí ukončit brutální potlačování demonstrací, vyzývá Amnesty
Amnesty má zprávy o zabití nejméně jednoho člověka a zranění více než 60 dalších osob po středečním střetu mezi příznivci opoziční strany a policií v Dháce. Více než 1400 lidí bylo zatčeno.

Report publikován 27.11.2022
Obtěžování, šikana a omezování LGBTI+ komunity v Polsku pokračuje
Amnesty International opakovaně burcuje proti postupu polské vlády, která v zemi zmenšila prostor pro občanskou společnost a podkopala právní stát. Zejména v posledních pěti letech zaútočila také na práva žen, LGBTI+ osob i jejich podporovatelů.

Článek publikován 1.11.2022
"Nesmíme se nechat zastrašit, to by znamenalo, že nenávist vyhrává."
Projev vedoucí kampaní české Amnesty Žanety Sladké ze středečního shromáždění Společně proti nenávisti na Václavském náměstí - svolaném po nedávné vraždě dvou LGBTI+ lidí na Slovensku.

Článek publikován 4.10.2022
Egypt se snaží líbivou PR maskou zakrýt brutální porušování lidských práv
Před rokem egyptské orgány vytvořily Národní strategii lidských práv, přesto však odmítají uznat, natož řešit, hluboce zakořeněnou krizi lidských práv v zemi. Místo toho i nadále potlačují svobody a páchají zločiny, a to před nadcházející listopadovou Konferencí OSN o změně klimatu (COP27).

Report publikován 29.9.2022
Facebook výrazně přispěl k násilí proti Rohingům, dokazuje nový report Amnesty
Nebezpečné algoritmy společnosti Meta, vlastnící Facebook, a bezohledná honba za ziskem významně přispěly ke zvěrstvům, kterých se v roce 2017 dopustila myanmarská armáda proti Rohingům, uvádí Amnesty v nové zprávě.

Článek publikován 23.9.2022
Ostrými do demonstrantů. Počet obětí v Íránu stoupá, svět musí přijmout opatření, burcuje Amnesty
Pár dní po smrti Mahsy Aminy čelí demonstranti surové reakci íránských bezpečnostních sil. Statečnost protestujících potvrzuje rozsah represí - od zákonů o povinném zahalování, zatýkání k nezákonnému zabíjení.

Report publikován 6.8.2022
"Atmosféra strachu a omezování." Polsko musí zastavit nenávistnou rétoriku a diskriminaci vůči LGBTI+ komunitě
Polské úřady musí okamžitě ukončit diskriminující a nenávistné zacházení s LGBTI+ komunitou. Místo toho by ji měly chránit a bránit její práva. Amnesty zdokumentovala, jak úřady v Polsku dlouhodobě porušují lidská práva LGBTI+ komunity.

Článek publikován 25.7.2022
450 mrtvých. Úřady v Etiopii musí vyšetřit vraždy etnických Amharů v Tole
Podle Amnesty musí etiopské úřady okamžitě vyšetřit masakr více než 400 etnických Amharů v regionu Oromia. Přivést by tak měly k odpovědnosti bojové složky skupiny zvané Osvobozenecká armáda Oromo, které jsou za útok zodpovědné.

Článek publikován 18.7.2022
Srí Lanka nesmí využívat armádu k potlačování protestů
Amnesty varuje úřady na Srí Lance před používáním síly a armádních ozbrojených složek při usměrňování tamních protestů. Takové kroky jsou problematické i po zavedení nouzového stavu.