Prohledávat obsah

nalezeno 430 výsledků:

  Článek publikován 10.5.2022

Zrušte všechna obvinění proti pokojným demonstrantům, vyzývá Amnesty Srí Lanku

Při pokojných protestech na Srí Lance pořádaných kvůli tamní zhoršující se ekonomické situaci začíná policie používat represivní metody. Minulý týden zatkla nejméně 12 poklidných demonstrantů. Amnesty proto vyzývá ke stažení veškerých obviněních, kterým nyní čelí.

  Report publikován 30.4.2022

Udělejte pro Myanmar víc, apeluje Amnesty na mezinárodní společenství

Amnesty vydává nový report o situace v Myanmaru.

  Článek publikován 18.4.2022

Další lidé v Hong Kongu zatčeni za „buřičství“. Při soudu totiž zatleskali

Amnesty odsuzuje obvinění šesti lidí v Hong Kongu ze zločinu pobuřování. Důvodem jejich zatčení bylo totiž zatleskání při soudním slyšení a další projevy mírového odporu a svobody slova.

  Článek publikován 30.3.2022

Amnesty vyzývá Kubu, aby povolila pozorování soudních procesů s disidenty

Amnesty apeluje na kubánské úřady k povolení vstupu ochránců lidských práv do země a umožnění monitorování probíhajících soudních procesů. Tamní soudy totiž nadále zadržují přes 700 demonstrujících z loňských červencových protestů. Chystají také soudní procesy dvou známých kubánských umělců označených Amnesty za vězně svědomí.

  Článek publikován 29.3.2022

"Moc a zisk nad zájmy lidí." Amnesty vydává výroční zprávu o stavu lidských práv v roce 2021

Političtí lídři a šéfové korporací nedodrželi sliby ohledně férového zotavení po pandemii koronaviru. Aby si udrželi moc a zisk, prohloubili už tak hluboce zakořeněnou nerovnost. Také kvůli tomu se mezinárodní komunita nezvládla vypořádat s mnohočetnými konflikty i problémy, což napomohlo k jejich další eskalaci. Amnesty vyzývá ke globální solidaritě.

  Článek publikován 28.3.2022

Stav lidských práv v Číně v roce 2021

Stav lidských práv napříč Čínou se nepřestal zhoršovat ani v loňském roce. Lidskoprávní aktivisté a právníci upozorňovali i nadále na své pronásledování a zastrašování, neférové soudní procesy, svévolnou izolaci a věznění nebo mučení nebo jiné špatné zacházení. Podobného zacházení se jim přitom dostalo pouze za to, že využili svých lidských práv jako je například to na svobodu slova. Čínská vláda také pokračovala v politické indoktrinaci, masovém uvězňování, týrání a nucené kulturní asimilaci muslimů žijících v provincii Sin-ťiang, neboli Východním Turkestánu. Tisíce ujgurských dětí tak byly odloučeny od svých rodičů. Zákon o národní bezpečnosti umožnil v Hongkongu bezprecedentní porušování lidských práv. Region se totiž zároveň stal zvláštní administrativní oblastí spadající pod Čínu. Kvůli tomu v něm také nadále nebyla plně uznána práva LGBTQI+ komunity.

  Článek publikován 28.3.2022

Stav lidských práv v Maďarsku v roce 2021

Maďarsko bylo zapojené do spywarové kauzy Pegasus. Evropský soud pro lidská práva ho také odsoudil za umisťování žadatelů o azyl do tranzitních zón a jejich vytlačování zpět za hranice. Maďarský parlament pak v červnu přijal homofobní a transfobní zákon. Právo na svobodu pokojného shromažďování pak bylo omezené do 23. května a nouzový stav prodloužen do 1. června 2022. Maďarská vláda tím bránila zavedení efektivních opatření, která by chránila svobodu projevu a další práva soudců před nepatřičným zasahováním státu.

  Článek publikován 28.3.2022

Stav lidských práv v Rusku v roce 2021

Také v loňském roce zhoršila pandemie koronaviru už tak špatný stav ruského zdravotního systému. Práva na svobodu slova, shromažďování a mírový protest byla ruskými úřady pravidelně porušována a veřejná setkávání politické opozice byla téměř zcela zakázána. Legislativa týkající se „zahraničních agentů“, „nežádoucích organizací“, perzekuce založené na vykonstruovaných případech a další formy útlaku byly rozsáhle využívány pro potlačení disidentů. Výhružky a útoky proti novinářům, obráncům lidských práv a dalším aktivistům pak ruské úřady praktikovaly bez potrestání. Perzekuce Jehovových svědků ještě zesílila. Mučení a další zneužívání ve vězeních a dalších zařízeních pokračovalo a dopadení skutečných pachatelů bylo jen vzácné. Objevily se ale také reporty z Čečenska dokazující řadu nucených zmizení. Ruské úřady i nadále selhávaly v potrestání domácího násilí. Lidé z LGBTQI+ komunity čelili stávající diskriminaci. Pokračovaly také nelegální deportace uprchlíků a lidí žádajících o azyl.

  Článek publikován 28.3.2022

Stav lidských práv v České republice v roce 2021

V minulém roce přijala vláda socio-ekonomická opatření na podporu těch nejvíce zasažených pandemií koronaviru. Zahrnovaly také 14denní kompenzaci výplat pro ty, kteří museli povinně podstoupit karanténu.

  Článek publikován 2.3.2022

Rusko útočí i doma. Kreml cenzuruje média a rozhání protestující

Podle nejnovějších zpráv cenzuruje Kreml domácí média a rozhání poklidné protiválečné protesty. Rovněž stíhá všechny, kteří veřejně projeví nesouhlas s Ruskou invazí na Ukrajině. Ruské úřady také varovaly občany před spácháním "velezrady".

12345644

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...