Maraton psaní dopisů: Kdo nám píše?

Shackelia Jacksonová z Jamajky posílá dopis všem, kdo se jí snaží pomoct v rámci Amnesty kampaně Maraton psaní dopisů.

Shackelia Jacksonová se nevzdává. Jejího bratra v roce 2014 zastřelili policisté a ona se snaží o to, aby se vše nezávisle prošetřilo. Policie měla v hledáčku „rastafariánsky vyhlížejícího“ podezřelého z loupeže a její bratr Nakiea tomuto popisu bohužel odpovídal. V jeho malé restauraci ho policisté našli a zastřelili. 

Zabití policií je na Jamajce až příliš obvyklým jevem, zvláště pak u mladých a nemajetných mužů. Během posledních deseti let jich bylo zabito okolo 2000. Shackelia byla však odhodlaná postavit se podfinancovanému a vlekoucímu se soudnímu systému a bojovat za spravedlnost. Je jednou z hlavních postav letošní kampaně Maraton psaní dopisů. A i ona píše DOPIS - nám všem, kteří jsme jí s Amnesty pomohli v hledání spravedlnosti.

Vážení,

vypracování perfektní odpovědi by trvalo déle, než jsem předpokládala, a tak jsem  se rozhodla psát prostě od srdce.

Strávila jsem poslední tři roky mluvením jako zdrcená sestra; abych zajistila, že ostatní nezapomenou. Později jsem viděla vývoj této role; dveře jsou otevřené  pro druhé; ale já jsem vystavená hrozbám.

Smrt mého bratra Nakieho Jacksona a mé následné činy mne učinily synonymem boje, který byl větší než Nakiea, a zastavení se zdálo obtížné. 

Nicméně , ve velikosti tohoto boje a náročném posunu vpřed jsem nebyla sama, protože tady jste do něj vstoupili vy, lidé z Amnesty  International a vaši příznivci.

Jste důkazem  globální podpory, kterou jsem potřebovala, abych přepsala historii špatného a já jsem vděčná, že příběh Nakieho vás dostatečně inspiroval. To mi umožňuje stát se příjemcem vaší podpory; závazku a pohostinnosti. Udělali jste mou cestu zvládnutelnou, rozšířili naši platformu a poskytli strategické vedení a síť podpory požadovanou v tomto procesu změny.

Nakiea se stal globálním symbolem pro univerzální jazyk smrti; potřeby změny a hodnoty mezinárodního společenství; jeho trvalého tlaku a přítomnosti.

Akce na podporu Shackelie v rámci Marato nu psaní dopisů v pražském DOXu, 10. 12. 2017

Poskytli  jste mi nejen bezpečný prostor a ramena obrů, na nichž mohu stát, ale také příležitost  změnit  pohled  na Jamajku a její vedení. Rozhodovací činitelé přestali kontrolovat narativ, a  tak jme se vymanili  z nostalgie, ve které nás udržovali.

Dali jste mi zdroj naděje; znovu žít, znovu snít; moje nevinnost byla vskutku znovu vzkříšena. Udělali jste správnou věc,  že o to vše usilujete na Jamajce.

Jste skuteční hrdinové a vaše odhodlání a oddanost dodržování lidských práv a důstojnosti po celém světě se odráží v podpoře, kterou vaše kampaně získávají a pozitivní výsledky, které jste získali pro oběti bezpráví a diskriminace.

Mohla bych pokračovat, ale jsem si jistá, že podstata mé vděčnosti byla vyjádřena, a tak říkám: pokoj s vámi, buďte i nadále majákem změn a světlem na naší cestě. Jsem nadšená vyhlídkami našeho budoucího partnerství, protože to nejlepší ještě přijde.

Přeji vám vše dobré.

Shackelia

Zlomená, ne však  zničená

Podobné příběhy

3.12.2018

Napiš dopis, zachráníš život

Amnesty startuje další ročník největší lidskoprávní kampaně za nespravedlivě vězněné a perzekvované lidi MARATON PSANÍ DOPISŮ. Letošním tématem jsou statečné ženy – obránkyně lidských práv.


23.1.2019

Maraton psaní dopisů - 16637 ručně psaných dopisů! Díky.

Je důležité si připomínat, že podpora lidských práv není samozřejmostí a stejně tak důležité je umět to ocenit!


3.12.2018

Blesk.cz o Maratonu psaní dopisů


21.6.2018

Hate Free píše o Amnesty


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...