Ambasador*ka Maratonu psaní dopisů

Každý rok se snažíme, aby se do naší hlavní kampaně, Maratonu psaní dopisů, zapojilo co nejvíce lidí a skutečně se nám to daří. Víme však, že je možné dopad Maratonu ještě zvětšit a že to můžeme udělat jen s tvojí pomocí!

Práce týmu koordinátorů Maratonu v pražské kanceláři Amnesty je něco jako kobercové bombardování*. Komunikujeme masově přes celorepubliková média a sociální sítě, rozesíláme tisíce e-mailů, domlouváme spolupráce s partnery z řad různých institucí a zapojujeme do propagace známé osobnosti a influencery. To zvládneme z kanceláře v Praze. Méně už však dokážeme mít takový dopad v Aši, Jihlavě, Bruntále nebo dalších koutech České republiky.  

Staň se ambasadorem*kou Maratonu psaní dopisů! 

Teď bychom tenhle náš bombardér rádi doplnili o jednotku rychlého nasazení - tým ambasarodů a ambasadorek. Ti nám s využitím znalosti místního prostředí a osobních vazeb ve svém městě, regionu nebo komunitě pomohou šířit povědomí o Maratonu a motivovat další k zapojení se do kampaně.  

PROČ SE STÁT AMBASADOREM*kou? 

 • Budeš mít možnost šířit myšlenku lidských práv do všech koutů a krajů ČR
 • Staneš se součástí týmu 15 ambasadorů*ek a budeš mít možnost propojit se a seznámit se s širší sítí dobrovolníků, aktivistů i zaměstnanců Amnesty v ČR
 • Získáš zkušenosti z prostředí mezinárodní neziskové organizace 
 • Budeš mít příležitost získat nové dovednosti či vědomosti, které se mohou hodit i jinde 
 • Absolvuješ společné úvodní školení  

CO MŮŽEŠ JAKO AMBASADOR*KA DĚLAT? 

 • Oslovovat potenciální nové pořadatele jako jsou například školy, spolky a zájmové organizace, skautské oddíly, kavárny, kulturní a komunitní centra a motivovat je k zapojení do kampaně. 
 • Nadchnout pro Maraton lidi ve svém nejbližším okolí - rodinu, přátele, kolegy nebo spolužáky... 
 • Podpořit propagaci Maratonu skrze oslovování regionálních médii, kulturních institucí, zjišťování možností pro umisťování propagačních letáků a plakátů, ale i osobně propagací přes sociální sítě. 
 • Komunikovat s novými i zkušenými pořadateli, propojovat je mezi sebou a případně i zodpovídat některé základní dotazy ohledně Maratonu. 
 • Být kreativní a vymýšlet nové přístupy, jak reprezentovat Maraton ve svém městě, kraji nebo komunitě. 

CO OČEKÁVÁME? 

 • Nejdůležitější je tah na branku a pozitivní a proaktivní přístup 
 • Znalost prostředí například svého města, kraje nebo nějaké komunity, na které by ses mohl*a zaměřit 
 • Od začátku září až do konce roku být v kontaktu s koordinátory kampaně a být ochotný*a především v době hlavních příprav v říjnu a listopadu věnovat ambasadorsví pár hodin týdně  
 • Dobré komunikační schopnosti, samostatnost a schopnost řešit problémy 
 • Předchozí zkušenost se zapojením se do Maratonu psaní dopisů je velkou výhodou 
 • Tvoji účast na společném zářijovém školení (viz níže) 


  

Jelikož se letos jedná o první výkop, tak tuto roli otevřeme pouze pro 15 vybraných zájemců. Bude se tedy jednat o malou skupinu, silně propojenou s koordinátorským týmem celé kampaně. Využij proto této příležitosti a přihlas se nejpozději do 26. 7. 2020 23:59 v tomto registračním formuláři.  

PŘIHLAS SE ZDE

O přijetí do užšího výběru kandidátů Tě budeme informovat nejpozději 31. 7. e-mailem a následně si s Tebou domluvíme krátký vstupní pohovor. Svojí přihláškou zároveň souhlasíš, že se v případ výběru do týmu ambasadorů zúčastníš i úvodního společného školení, které proběhne první víkend v září 4. – 6. 9. v centru Paběnický mlýn na Kutnohorsku. 

Pokud máš k Ambasadorství jakékoliv dotazy, neváhej se ozvat na e-mail barbora.svorenova@amnesty.cz 

*Omlouvám se za nemístné přirovnání Amnesty k prostředí války. Lepší přirovnání mě ale nenapadlo :-) Michal

Podobné příběhy

9.12.2019

Dobrovolnická výpomoc na kampani Maraton psaní dopisů

Amnesty International ČR hledá dobrovolníky a dobrovolnice, kteří by se podíleli na tvorbě závěrečné zprávy z kampaně Maraton psaní dopisů 2019.


4.12.2019

Miliony dopisů s Amnesty - letos za děti, studenty a mladé do 26 let

Amnesty pořádá kolem Dne lidských práv největší světovou kampaň: Maraton psaní dopisů


3.10.2019

Podpořte Marinel i v rámci akce Maraton psaní dopisů!


18.9.2019

Propuštěný Sencov děkuje Amnesty za 22 kg dopisů

Hned po propuštění z ruského vězení poděkoval ukrajinský filmař Oleg Sencov hnutí Amnesty za neúnavnou práci na jeho případu.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...