Sergej Krivov a další lidé stále vězněni

  Článek

Poslední vývoj a rekapitulace strategie a aktivit v kampani

4. února 2016
Poslední vývoj a rekapitulace strategie a aktivit v kampani
25. prosince byl Andrej Barabanov propuštěn z trestní kolonie IK-6 v Rjazaňské oblasti. Odsouzen byl v březnu 2014 na 3 roky a 7 měsíců. Jeho spoluobviněný, Sergej Krivov, je stále ve výkonu trestu.
Prosím pokračujte v podpoře Sergeje Krivova a apelujte prostřednictvím naší kampaně na generálního prokurátora.
Sergej Krivov není posledním z vězněných v případu z Blatného náměstí. Případ je stále otevřen a dalším lidem se nedaří dostat se ze spárů nespravedlnosti. Aleksej Gaskarov, Dmitrij Iševský, Sergj Udalcov a Konstantin Razvozžajev jsou stále ve výkonu trestu v souvislosti s událostmi ze dne 6. května 2012. Alexandru Margolinovi, zmíněném v jedné z předchozích aktualizací, bylo uděleno podmínečné propuštění ke dni 29. lednu 2016.
Dne 22. prosince 2015 byl třiatřicátý obžalovaný, Ivan Nepomnyšych, odsouzen na dva roky a šest měsíců v trestní kolonii. Dmitrije Buchenkova, který tvrdí, že 6. května 2012 ani nebyl v Moskvě, zadrželi 2. prosince 2015 a v současné době je ve vazbě na dobu vyšetřování před zahájením soudního řízení.

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2245 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...