Prohledávat obsah

nalezeno 285 výsledků:

  Článek publikován 5.7.2024

Ruský opozičník Kara-Murza byl převezen do vězeňské nemocnice

Ruský opoziční aktivista a vězeň svědomí Kara-Murza, který si odpykává 25letý trest ve věznici s maximální ostrahou na Sibiři byl převezen do vězeňské nemocnice nacházející se mimo věznici, kde si aktuálně odpykává trest. Jeho rodina netuší, proč byl do nemocnice převezen ani v jakém je stavu.

  Článek publikován 26.6.2024

Ruské úřady systematicky odpírají nespravedlivě vězněným kritikům vlády kontakt s rodinami

Nová Amnesty výzkumná zpráva prostřednictvím několika vybraných případů dokumentuje, jak ruské úřady využívají právních mezer a smyšlených záminek k další izolaci disidentů. A to včetně těch, kteří byli uvězněni za to, že veřejně kritizovali ruskou invazi na Ukrajinu.

  Článek publikován 18.3.2024

Tři roky vězení za rádiové vysílání o válce

Když Rusko napadlo Ukrajinu, rozhodl se Vladimir, že nebude mlčet. Založil vlastní amatérskou rádiovou stanici a začal vysílat necenzurované zprávy o válce na Ukrajině. Ruské úřady ale jeho signál vystopovaly a Vladimira zatkly. Následně byl odsouzen ke třem krutým rokům ve vězení. Proto potřebuje vaši podporu.

  Článek publikován 18.3.2024

Popsal svou výlohu hesly proti válce, skončil v trestanecké kolonii

Po vpádu Ruska na Ukrajinu popsal Dmitrij výlohu svého obchodu protiválečnými hesly. Ačkoliv dostal pokutu, v protestování proti válce nepřestal. Tamní úřady ho proto odsoudily k 18 měsícům v trestanecké kolonii. Teď potřebuje vaši podporu.

  Článek publikován 18.3.2024

Situaci na Ukrajině označil za „válku“. Dostal 7 let

Moskevský opoziční zastupitel Alexej byl prvním Rusem odsouzeným podle tvrdých zákonů o válečné cenzuře. Za to, že kritizoval agresi na Ukrajině a tamní situaci označil jako „válku“, byl odsouzen k sedmi rokům za mřížemi. Proto potřebuje vaši podporu.

  Článek publikován 18.3.2024

Nahradila cenovky protiválečnými hesly, byla odsouzena na 7 let

Na protest proti válce nahradila ruská umělkyně Alexandra cenovky v jednom z petrohradských supermarketů cedulkami s protiválečnými informacemi a hesly. Za to si odpykává krutý sedmiletý trest v trestanecké kolonii.

  Článek publikován 18.3.2024

Šest let vězení za příspěvek na Telegramu

Novinářka Maria Ponomarenko je držena v nelidských podmínkách za to, že na sociálních sítích sdílela informace o ruském leteckém útoku na divadlo v ukrajinském Mariupolu. Za to si má podle ruských úřadů odsedět 6 let za mřížemi.

  Případ publikován 11.3.2024

Amnesty vyzývá Rusko: Zrušte cenzurní zákony zavedené kvůli invazi na Ukrajinu

Jen několik dnů po ruské invazi na Ukrajinu zavedlo Rusko cenzurní zákony, podle nichž jsou protesty proti válce závažným trestným činem. Po dvou letech od schválení zákonů ruským prezidentem si stovky lidí ve věznicích po celém Rusku odpykávají dlouhé tresty vězení pouze za pokojná vyjádření nesouhlasu s válkou. Rusko musí kontroverzní zákony zrušit a okamžitě propustit všechny lidi, kteří byli na jejich základě nespravedlivě odsouzeni.

  Článek publikován 29.2.2024

Zavírání na samotku, odpírání lékařské péče – Marčenko musí ve vězení čelit špatnému zacházení

S ukrajinským občanem Oleksandrem Marčenkem, který je v Rusku nespravedlivě vězněn na základě vykonstruovaného obvinění ze špionáže, je ve vazbě i nadále špatně zacházeno a je mu odpírána neodkladná zdravotní péče, což se může rovnat mučení. Trestní orgány Oleksandra Marčenka s přestávkami umisťují do kárných cel a na samotku ze smyšlených důvodů a odpírají mu kontakt s rodinou.

12345629

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...