Vyjádřila solidaritu, tak ji převezli do jiného vězení!

  Článek

Dne 24. prosince 2019 byla podle informací, které uvedla v otevřeném dopise, Narges Mohammadiová během převozu do vězení Zanjan vystavena špatnému zacházení.

Převoz do jiného vězení byl pravděpodobně odvetou za její aktivity ve vězení na podporu osob zabitých během protestů v listopadu 2019. O tři dny později státní zpravodajská agentura uvedla, že věznice Evin vydala prohlášení, které špatné zacházení s Narges popírá. Její matka ji směla navštívit a následně zveřejnila hlasovou zprávu, kde žádá o pomoc mezinárodní média a organizace pro lidská práva.

Aktuální petice

  Írán

18 let vězení, mučení a špinavé cely. Takhle Írán trestá pokojné aktivisty

Íránská aktivistka v oblasti pracovních práv Sepideh Gholianová a její kolega Esmail Bakhshi byli v listopadu 2018 zadrženi jenom proto, že se zúčastnili pokojného protestu na podporu zaměstnanců, kterým firma nevyplácela mzdy. Po svém propuštění na kauci veřejně prohlásili, že byli ve vazbě mučeni policií. Kvůli tomu byli znovu uvězněni a po nespravedlivém soudním procesu byli oba odsouzeni k dlouhým trestům.

Aktuální počet podpisů: 1089

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...