Photo: Twitter

Nasrín na dva týdny propuštěna z vězení!

  Článek

Dne 8. ledna 2021 byla Nasrín umožněna další "zdravotní dovolená". V rámci ní Nasrín podstoupila lékařskou prohlídku za účelem zjištění jejího aktuálního zdravotního stavu.

Na základě podstoupených vyšetření lékaři zjistili, že bolesti na hrudi a problémy s dýcháním, na které si stěžovala, způsobuje srdeční onemocnění, jenž se zhoršuje při stresu a fyzické námaze. Nasrín by podle doporučení lékařů měla pobývat ve větraných prostorách a vyhýbat se stresu.

 

Současně byla v půlce března z izolace teheránské věznice, která je pod kontrolou revolučních gard, do ženské části věznice Evin, přemístěna vězeňkyně svědomí Nahid Taghaviová. Její dcera uvedla, že k jejímu přesunu došlo hlavně kvůli rozsáhlé kampani za její propuštění a pozornosti médií.

Aktuální petice

  Írán

Írán: Dívka hájila práva žen. Soud ji poslal na 24 let do vězení!

Obránkyně ženských práv Saba Kord Afshariová (21 let) byla odsouzena k 24 letům vězení pouze za své nenásilné aktivity, včetně vedení kampaně proti íránskému diskriminačnímu zákonu nařizujícímu nucené zahalování žen.

 

Aktuální počet podpisů: 4072 Náš cíl: 4500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...