Photo: Twitter

Nasrín na dva týdny propuštěna z vězení!

  Článek

Dne 8. ledna 2021 byla Nasrín umožněna další "zdravotní dovolená". V rámci ní Nasrín podstoupila lékařskou prohlídku za účelem zjištění jejího aktuálního zdravotního stavu.

Na základě podstoupených vyšetření lékaři zjistili, že bolesti na hrudi a problémy s dýcháním, na které si stěžovala, způsobuje srdeční onemocnění, jenž se zhoršuje při stresu a fyzické námaze. Nasrín by podle doporučení lékařů měla pobývat ve větraných prostorách a vyhýbat se stresu.

 

Současně byla v půlce března z izolace teheránské věznice, která je pod kontrolou revolučních gard, do ženské části věznice Evin, přemístěna vězeňkyně svědomí Nahid Taghaviová. Její dcera uvedla, že k jejímu přesunu došlo hlavně kvůli rozsáhlé kampani za její propuštění a pozornosti médií.

Aktuální petice

  Írán

18 let vězení, mučení a špinavé cely. Takhle Írán trestá pokojné aktivisty

Íránská aktivistka v oblasti pracovních práv Sepideh Gholianová a její kolega Esmail Bakhshi byli v listopadu 2018 zadrženi jenom proto, že se zúčastnili pokojného protestu na podporu zaměstnanců, kterým firma nevyplácela mzdy. Po svém propuštění na kauci veřejně prohlásili, že byli ve vazbě mučeni policií. Kvůli tomu byli znovu uvězněni a po nespravedlivém soudním procesu byli oba odsouzeni k dlouhým trestům.

Aktuální počet podpisů: 1087

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...