© RFE/RL

Pratasevič donucen k vykonstruovanému "přiznání" v televizním přenosu

  Článek

Dne 3. června se v televizním vysílání běloruský novinář Raman Pratasevič "přiznal" k organizaci masových nepokojů.

Je pravděpodobné, že přiznání učinil pod nátlakem. Jeho rodina se obává, že byl ve vězení vystaven mučení nebo jinému špatnému zacházení.

 

Marie Struthersová, ředitelka Amnesty International pro východní Evropu a střední Asii, v návaznosti na odvysílání vynuceného "přiznání" vězněného běloruského novináře uvedla: 

 

"Vynucené "přiznání" Ramana Prataseviče v běloruské státní televizi bylo zdrcující. Byl zjevně na pokraji zhroucení, v slzách a s viditelnými ranami na zápěstích, když byl nucen obviňovat sám sebe a chválit své věznitele. Byl to televizní nátlak." 

 

Země Evropské unie odsuzují režim Alexandra Lukašenka. Amnesty International vyzývá vlády, aby učinily veškeré možné kroky k ukončení lidskoprávní krize v Bělorusku dle mezinárodního práva.

 

Aktuální petice

  Bělorusko

Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!

Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.

 

Aktuální počet podpisů: 2691 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...