Nevládní organizace kvůli Milašinové zaslali otevřený dopis Radě Evropy

  Článek

Dnes jsme zveřejnili otevřený dopis týkající se situace Jeleny Milašinové adresovaný Franku Schwabemu, zpravodaji Parlamentního shromáždění Rady Evropy pro lidská práva na severním Kavkaze, a Terese Ribeiro, zástupkyni OBSE pro svobodu sdělovacích prostředků.

Dopis byl zaslán jménem ruských a mezinárodních nevládních organizací, které se zabývají porušováním lidských práv na severním Kavkaze: Committee against Torture, Human Rights Centre "Memorial", The “Sphere” Foundation/Russian LGBT Network, Amnesty International, Civil Rights Defenders, Human Rights Watch, Norwegian Helsinki Committee.

 

Podrobnosti najdete zde: https://www.amnesty.org/en/documents/eur46/3911/2021/en/

 

Dne 15. března 2021 vyšel v deníku Nová gazeta Elenin článek s názvem „Sloužil jsem u čečenské policie a nechtěl jsem zabíjet.“ Po zveřejnění článku se situace Eleny opět zhoršila a čečenští představitelé proti novinářce i deníku zahájili pomlouvačnou a zastrašovací kampaň.

 

Aktuální petice

  Rusko

Propusťte Navalného! Petice za svobodu opozičníka, kterého se bojí i Putin

Ruského opozičního aktivistu Alexeje Navalného zadržela policie na moskevském letišti bezprostředně po návratu z Německa, kde se od srpna loňského roku léčil z otravy novičokem. O den později mu byla soudem nařízena třicetidenní vazba. Dne 2. února moskevský soud poslal Navalného na tři a půl roku do vězení.

 

Aktuální počet podpisů: 8268 Náš cíl: 8500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...