© Amnesty International

Polští poslanci podpořili zákon zakazující LGBTI+ akce

  Článek

Poslanci polského Sejmu v pátek po prvním čtení podpořili návrh zákona zakazujícího akce na podporu LGBTI+ lidí.

Návrh zákona "Stop LGBT" vznikl jako občanská legislativní iniciativa, kterou lze předložit parlamentu, pokud obdrží podpisy od nejméně 100 000 občanů. Přijetí zákona by znamenalo zákaz každoročních průvodů a jakýchkoliv akcí na podporu LGBTI+ lidí. 

"Tento návrh omezuje práva lidí na pokojný protest. Taková omezení nejsou nikdy přijatelná, natož pokud jsou údajně "odůvodněna" diskriminací. Tato iniciativa možná nevznikla u polské vlády, ale řekněme si to jasně: normalizace nenávistné rétoriky tamní vládou vytvořila prostředí, ve kterém se lidé cítí oprávněni k fanatismu a nenávisti."

Nils Muižnieks, Amnesty International

Aktuální petice

  Polsko

Absurdní Polsko: za duhovou svatozář až dva roky vězení

V lednu 2022 byly Elžbieta, Anna a Joanna zproštěny viny po vleklém soudním řízení jemuž předcházelo obvinění z "urážky náboženského přesvědčení". Jednalo se již o druhý osvobozující rozsudek, přesto se úřady proti němu odvolaly ke kasačnímu soudu a všem třem ženám tak opět hrozí vězení.

 

Aktuální počet podpisů: 4890 Náš cíl: 6000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...