Prohledávat obsah

nalezeno 132 výsledků:

  Článek publikován 5.12.2023

Rusko: Rozsudek označující LGBTI+ lidi za „extremistické“ bude mít katastrofální důsledky

Ruský nejvyšší soud označil „mezinárodní veřejné LGBT hnutí” za „extremistické“ a fakticky zakázal jakoukoli veřejnou činnost související s LGBTI+.

  Případ publikován 26.10.2023

Uganda přijala drakonický zákon proti homosexualitě. Za jeho porušení hrozí až trest smrti

Ugandský prezident schválil v květnu 2023 kontroverzní zákon, který kriminalizuje vztahy mezi osobami stejného pohlaví. Za jeho porušení hrozí lidem desítky let vězení, doživotí, nebo dokonce trest smrti. Od přijetí zákona došlo v Ugandě k nárůstu násilí vůči LGBTI+ komunitě. Ugandská vláda musí zákon zrušit a zajistit LGBTI+ lidem dostatečnou ochranu jejich práv.

  Článek publikován 1.8.2023

Užijte si Prague Pride s Amnesty

První srpnový týden patří Prague Pride. Oslavě LGBTI+ komunity, ale také oslavě tolerance a lidských práv. My nebudeme chybět, co vy?

  Článek publikován 26.7.2023

Situace členů komunity LGBTI+ se v Čečensku nijak nezlepšuje

Čečenská policie nadále zatýká lidi, které podezřívá z homosexuality. Ve vazbě je mučí, nutí k doznání a naléhá, aby spolupracovali a dovedli úřady k dalším obětem.

  Článek publikován 16.7.2023

Rusko plošně omezilo práva trans* lidí. Stali se z nich občané druhé kategorie

Trans* lidem v Rusku bylo zakázáno podstoupit jakoukoliv proceduru pro změnu pohlaví. Nesmí adoptovat děti ani se stát opatrovníky a jejich manželství jsou anulována. Úřední změna pohlaví se stala nemožnou.

  Článek publikován 1.6.2023

Uganda: Prezident schválil zákon proti homosexualitě. Za jeho porušení hrozí až trest smrti

Prezident Yoweri Museveni 29. května 2023 podepsal kontroverzní zákon, který kriminalizuje sexuální styk mezi dospělými osobami stejného pohlaví. Zákon okamžitě získal nálepku jednoho z nejpřísnějších na světě. A plným právem. Těm, kdo ho poruší, hrozí desítky let vězení, doživotí nebo dokonce trest smrti.

  Článek publikován 11.4.2023

Egyptská policie si zakládá falešné účty na seznamkách, následně zatýká členy LGBTI+ komunity

Egyptská policie si na online seznamkách zakládá profily a píše si se členy LGBTI+ komunity, které potom na první schůzce zatkne a obviní z prostituce.

  Článek   Úspěch publikován 2.4.2023

Úspěch na Slovensku: úřední změna pohlaví umožněna bez kastrace!

Na Slovensku trans osoby nově pro úřední změnu pohlaví nemusejí podstoupit kastraci.

  Případ publikován 30.3.2023

Slovensko neomezuj práva trans* osob

Dne 21. března poslala Národní rada Slovenské republiky do druhého čtení návrh zákona č. 301/1995 Z. z., o rodném čísle. Schválení tohoto zákona by de facto znamenalo znemožnění úřední změny pohlaví pro trans* lidi, která je na Slovensku legální desetiletí. Pro návrh hlasovalo 87 poslanců a poslankyň. Výsledek tohoto hlasování považujeme za tragickou ukázku transfobie a neznalosti a vyzýváme poslance a poslankyně Národní rady Slovenské republiky, aby návrh zákona ve druhém čtení zamítli. Přidejte se k nám!

  Článek publikován 22.3.2023

Íránky z LGBTI+ komunity byly propuštěny na kauci

Zahra Sedighi-Hamadani a Elham Choubdar z Íránu byly na podzim 2021 zatčeny kvůli aktivitě v LGBTI+ komunitě. V létě 2022 jim byl udělen trest smrti, který se do konce roku podařilo zrušit. Obě ženy byly do března 2023 drženy ve vězení, nedávno byly propuštěny na kauci. Jejich případ je přezkoumáván soudem, ale zatím nebylo vyneseno žádné rozhodnutí.

12345614

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...