Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 12.9.2023

12 měsíců od smrti, která otřásla Íránem. Následovaly popravy, chemické útoky i neúnavný boj za rovnoprávnost

Je tomu téměř rok, co po brutálním zatčení íránskou mravnostní policií zemřela Mahsa Amini – mladá dívka, která se odmítla podřídit ponižujícím zákonům o povinném zahalování. Po její smrti zemi zachvátily protesty, během nichž ženy veřejně pálily své šátky. A odpor vůči vládnoucímu režimu trvá dodnes. Přinášíme přehled hlavních událostí, které v uplynulých 12 měsících otřásly Íránem.

  Článek publikován 5.9.2023

Česká Amnesty má nového ředitele

„Hodnoty, na kterých Amnesty staví a reprezentuje, jsou mi osobně velmi blízké,“ říká nový ředitel české sekce Amnesty International Pavel Gruber. V rozhovoru popisuje směřování, kterým by se měla organizace pod jeho vedením dát. Věnovat se chce klimatické nespravedlnosti, změně právní definice znásilnění i růstu vlivu Číny.

  Článek publikován 4.9.2023

Soud s Alexandrou Skočilenko pokračuje. Právníci se snaží prokázat její nevinu

V červnu se v soudní síni v Petrohradě po šesti měsících soudního řízení konečně dostala ke slovu obhajoba.

  Článek publikován 1.9.2023

Svět: Výzva pěti jihoevropských států zdůrazňuje nutnost zbavit se fosilních paliv

Prezidenti pěti jihoevropských zemí – Itálie, Řecka, Portugalska, Malty a Slovinska – vyzývají k přijetí naléhavých opatření k řešení klimatické krize. Jejich země v poslední době čelí úmorným vlnám veder, záplavám i ničivým požárům.

  Článek publikován 31.8.2023

Řecko: Požáry ohrožují stovky uprchlíků

Série ničivých požárů zasáhla severořecký region Evros 21. a 22. srpna. Tragickou smrtí přitom zahynulo 19 lidí, pravděpodobně migrantů a uprchlíků. To odráží dva klíčové problémy současnosti – změnu klimatu a nedostatečný přístup k bezpečným a legálním cestám do Evropy.

  Článek publikován 28.8.2023

Hledáme posily do týmu telefundraisingu!

Staňte se specialistou*kou péče o dárce v Amnesty International ČR.

  Článek publikován 28.8.2023

Pošlete Chow Hang-tung vzkaz solidarity!

Chow Hang-tung hrozí vysoký trest, protože připomínala památku obětí masakru na náměstí Nebeského klidu. Povzbuďte ji vzkazem solidarity zaslaným přímo do vězení, nebo na její sociální sítě, a dejte jí vědět, že má podporu po celém světě!

1891011121314151617181920423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...