Prohledávat obsah

nalezeno 4144 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 1.6.2023

Írán zrušil trest smrti pro tři účastníky protestů

Třem účastníkům protestů už nehrozí výkon trestu smrti. Dva z nich byli propuštěni na kauci, jednomu byl trest snížen na deset let vězení. Další nespravedlivě odsouzení ale nadále zůstávají v ohrožení výkonu popravy.

  Článek publikován 31.5.2023

Staň se ambasadorem*kou Maratonu psaní dopisů!

Hledáme lidi zapálené pro lidská práva, kteří by s námi chtěli*y rozšiřovat dosah Maratonu psaní dopisů a napomáhat tak k osvobození nespravedlivě vězněných osob po celém světe.

  Článek publikován 30.5.2023

Írán: Popravy mučených protestujících musí vyvolat ráznou reakci mezinárodního společenství

Majid Kazemi, Saleh Mirhashemi a Saeed Yaghoubi byli zatčeni v listopadu 2022 poté, co se zúčastnili protestů ve městě Esfahán v rámci celonárodních protestů vyvolaných smrtí Mahsy Amini ve vazbě. Tamní úřady je za to v pochybném soudním procesu odsoudily k smrti.

  Článek publikován 30.5.2023

Írán popravil další tři protestující, pro další je ale ještě naděje

Dohromady bylo popraveno sedm účastníků protestů vyvolaných smrtí Mahsy Aminiové. Dalším osmi výkon popravy hrozí, jiní budou souzeni znovu, nebo byl rozsudek o trestu smrti zrušen a nahrazen odnětím svobody.

  Článek publikován 30.5.2023

Ales Bjaljacki byl přesunut do věznice proslulé surovým zacházením s vězni

Laureát Nobelovy ceny Ales Bjaljacki byl odsouzen k trestu ve výši deset let vězení. Nedávno byl přesunut do nechvalně proslulé věznice, kde jsou trestanci biti a musí dělat tvrdou manuální práci.

  Článek publikován 30.5.2023

Sestra uvězněného se soudí s Twitterem a saúdskými úřady

Podle obžaloby Twitter spolupracoval se Saúdskou Arábií, protože je jeho významným investorem. Saúdská Arábie je přitom obviněna ze špionáže a krádeže osobních dat uživatelů Twitteru.

  Případ publikován 28.5.2023

Založil organizaci na podporu vzdělávání, Tálibán ho kvůli tomu zavřel do vězení. Pomozte podpisem petice

Matiullah Wesa je významným afghánským aktivistou za práva dívek a žen na vzdělání. Založil organizaci PenPath, která podporuje vzdělávání dětí v odlehlých lokalitách a vede kampaně za umožnění přístupu žen a dívek ke vzdělání. V březnu 2023 byl kvůli svým aktivitám svévolně zatčen příslušníky zpravodajských služeb Tálibánu a od té doby je ve vězení.

  Článek publikován 26.5.2023

103 laureátů Nobelovy ceny vyjádřilo podporu Alesi Bjaljackému. Žádají jeho propuštění

Ales Bjaljacki, který získal Nobelovu cenu za mír v roce 2022, byl na jaře 2023 odsouzen k deseti letům odnětí svobody. 103 laureátů Nobelovy ceny ho podpořilo v otevřeném dopise a vyzvalo k jeho propuštění.

  Případ publikován 24.5.2023

Studentky v Íránu čelí cíleným útokům chemickým plynem. Podpořte je podpisem petice

Ve stovkách škol po celém Íránu došlo v posledních měsících k cíleným chemickým útokům na studentky. Tisíce školaček byly otráveny a hospitalizovány. Úřady incidenty záměrně bagatelizují. Otravy se zdají být koordinovanou kampaní, jejímž cílem je potrestat dívky za jejich pokojnou účast na celonárodních protestech a sundávání povinných hidžábů.

19101112131415161718192021415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...