Prohledávat obsah

nalezeno 4239 výsledků:

  Článek publikován 12.9.2023

Podpořte Leonarda Peltiera vzkazem solidarity!

Americký domorodý aktivista Leonard Peltier je od roku 1977 ve vězení za dvě vraždy. Soudní proces, ve kterém byl odsouzen, je opakovaně napadán jako nespravedlivý a plný nepřesností, přesto nikdy nebyl oficiálně přezkoumán. Pošlete Leonardovi do vězení vzkaz solidarity a ukažte mu, že má podporu po celém světě.

  Článek publikován 12.9.2023

12 měsíců od smrti, která otřásla Íránem. Následovaly popravy, chemické útoky i neúnavný boj za rovnoprávnost

Je tomu téměř rok, co po brutálním zatčení íránskou mravnostní policií zemřela Mahsa Amini – mladá dívka, která se odmítla podřídit ponižujícím zákonům o povinném zahalování. Po její smrti zemi zachvátily protesty, během nichž ženy veřejně pálily své šátky. A odpor vůči vládnoucímu režimu trvá dodnes. Přinášíme přehled hlavních událostí, které v uplynulých 12 měsících otřásly Íránem.

  Článek publikován 5.9.2023

Česká Amnesty má nového ředitele

„Hodnoty, na kterých Amnesty staví a reprezentuje, jsou mi osobně velmi blízké,“ říká nový ředitel české sekce Amnesty International Pavel Gruber. V rozhovoru popisuje směřování, kterým by se měla organizace pod jeho vedením dát. Věnovat se chce klimatické nespravedlnosti, změně právní definice znásilnění i růstu vlivu Číny.

  Článek publikován 4.9.2023

Soud s Alexandrou Skočilenko pokračuje. Právníci se snaží prokázat její nevinu

V červnu se v soudní síni v Petrohradě po šesti měsících soudního řízení konečně dostala ke slovu obhajoba.

  Článek publikován 1.9.2023

Svět: Výzva pěti jihoevropských států zdůrazňuje nutnost zbavit se fosilních paliv

Prezidenti pěti jihoevropských zemí – Itálie, Řecka, Portugalska, Malty a Slovinska – vyzývají k přijetí naléhavých opatření k řešení klimatické krize. Jejich země v poslední době čelí úmorným vlnám veder, záplavám i ničivým požárům.

  Článek publikován 31.8.2023

Řecko: Požáry ohrožují stovky uprchlíků

Série ničivých požárů zasáhla severořecký region Evros 21. a 22. srpna. Tragickou smrtí přitom zahynulo 19 lidí, pravděpodobně migrantů a uprchlíků. To odráží dva klíčové problémy současnosti – změnu klimatu a nedostatečný přístup k bezpečným a legálním cestám do Evropy.

  Článek publikován 28.8.2023

Hledáme posily do týmu telefundraisingu!

Staňte se specialistou*kou péče o dárce v Amnesty International ČR.

19101112131415161718192021424

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...