Prohledávat obsah

nalezeno 3759 výsledků:

  Článek publikován 11.3.2022

Řízení proti Kishoreovi odročeno

Bangladéšský soud v Dháce odročil jednání ohledně obvinění proti karikaturistovi Ahmedu Kabiru Kishoreovi.

  Článek publikován 8.3.2022

Dvojí metr evropské solidarity? Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny musí být stejná pro všechny

Rada Evropské unie aktivovala směrnici o dočasné ochraně. Platit bude ve všech členských státech EU a okamžitě pomůže Ukrajincům prchajícím před ruskou invazí. Amnesty však upozorňuje na její omezený dosah.

  Zprávy publikován 7.3.2022

Lidskoprávní workshop i ve vaší škole. Amnesty je pořádá online i offline a zdarma

Česká pobočka hnutí Amnesty pořádá vzdělávací workshopy na školách už více než 10 let. Objednat si ho i do vaší školy lze snadno.

  Článek   Úspěch publikován 7.3.2022

Skvělá zpráva: Obránce lidských práv Yu Wensheng je na svobodě!

Po více než čtyřech letech byl z vězení propuštěn pekingský právník a obránce lidských práv Yu Wensheng. Konečně se tak znovu shledal se svou rodinou. Je však pravděpodobné, že zastrašování a útlaku ze strany čínské státní moci bude vystaven i nadále.

  Článek publikován 7.3.2022

Invaze na Ukrajinu je nejen akt agrese, ale také lidskoprávní katastrofa

Ruská invaze na Ukrajinu je zjevným porušením Charty Organizace spojených národů (OSN) a aktem agrese považovaným podle mezinárodního práva za zločin. Amnesty proto vyzývá k nastolení spravedlnosti a ochraně mezinárodní bezpečnosti.

  Článek publikován 2.3.2022

Rusko útočí i doma. Kreml cenzuruje média a rozhání protestující

Podle nejnovějších zpráv cenzuruje Kreml domácí média a rozhání poklidné protiválečné protesty. Rovněž stíhá všechny, kteří veřejně projeví nesouhlas s Ruskou invazí na Ukrajině. Ruské úřady také varovaly občany před spácháním "velezrady".

  Článek   Úspěch publikován 1.3.2022

Skvělá zpráva: Rukuki konečně znovu se svou rodinou!

Burundský ochránce lidských práv Germain Rukuki se po více než čtyřech letech strávených ve vězení znovu setkal se svou rodinou a poprvé spatřil svého nejmladšího syna.

  Případ publikován 1.3.2022

Tibetský mnich ve vězení kvůli příspěvkům na sociálních sítích. Podpořte ho!

Tibetský mnich Rinčen Cultrim byl v březnu 2020 v nespravedlivém procesu odsouzen ke čtyřem letům a šesti měsícům vězení. Jeho rodinní příslušníci se o odsouzení mnicha dozvěděli až o rok později, když byli oficiálně informováni, že je zadržován v nejmenované věznici ve městě Čcheng-tu v provincii S’-čchuan.

  Zprávy publikován 28.2.2022

Ruský útok na ukrajinskou školku by měl být vyšetřován jako válečný zločin, říká šéfka Amnesty

Školka na severovýchodě Ukrajiny byla 25. února zasažena zakázanou kazetovou municí, zatímco se v ní ukrývali civilisté. Tři z nich byli zabiti, včetně jednoho dítěte, a další dítě bylo zraněno.

110111213141516171819202122376

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...