Prohledávat obsah

nalezeno 4144 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 23.5.2023

Skvělá zpráva: Raman Pratasevič je na svobodě!

Běloruský opoziční novinář Raman Pratasevič byl zatčen poté, co úřady v květnu 2021 donutily letadlo, kterým letěl, nouzově přistát v Minsku. Pratasevič byl začátkem května odsouzen k osmi letům vězení za údajnou organizaci protestů v létě 2020 a další trestné činy. O několik dní později dostal milost a byl propuštěn na svobodu.

  Článek publikován 23.5.2023

Rok 2022 byl jedním z nejhorších pro obránce lidských práv z Guatemaly

Útvar pro ochranu obránců lidských práv monitoruje situaci lidských práv v Guatemale. V roce 2022 zaznamenal nejvíc útoků na obránce práv ve své historii.

  Článek publikován 20.5.2023

Narges Mohammadiová získala prestižní ocenění od PEN America

Narges Mohammadiová si odpykává trest ve vězení, nepřestává ale bojovat za lidská práva. V roce 2022 vydala knihu, v níž detailně popisuje mučení v íránských věznicích. PEN America Narges Mohammadiové udělilo Cenu PEN/Barbey za svobodné psaní.

  Článek publikován 19.5.2023

Vietnam plánuje povinnou registraci účtů na sociálních sítích

Všechny vietnamské účty na sociálních sítích se podle návrhu zákona mají zaregistrovat. V zemi, která se pokouší cenzurovat obsah na sociálních sítích, se může jednat o krok cílící na omezení svobody slova.

  Případ publikován 18.5.2023

Šesti mužům v Íránu hrozí trest smrti. Jejich přiznání byla vynucena krutým mučením. Pomůžete?

Šesti mužům z pronásledované arabské menšiny v Íránu hrozí poprava. Revoluční soud je po hrubě nespravedlivém procesu odsoudil k trestu smrti. K přiznání byli donuceni krutým mučením. Požadujte s námi jejich okamžité propuštění.

  Případ publikován 16.5.2023

Pět let vězení pro alžírského novináře. Podepište petici za jeho propuštění

Novináře Ihsaneho El Kadiho poslal soud na pět let za mříže kvůli několika článkům kritizujícím alžírské úřady. Toto odsouzení je zřejmým porušením jeho práva na svobodu projevu a jasným příkladem toho, jak alžírské úřady zpřísňují kontrolu nad kritickými hlasy a nezávislými médii. Žádáme proto nejen propuštění Ihsaneho El Kadiho, ale také ukončení cenzury médií a novinářů v Alžírsku.

  Článek publikován 15.5.2023

Počet prokázaných poprav loni vzrostl o 53 procent. Čísla zvyšuje několik největších katů

V loňském roce bylo popraveno nejvíce lidí za posledních 5 let. Drtivá většina trestů smrti byla vykonána na Blízkém východě a v severní Africe, kde rukou popravčích zemřelo 796 lidí. Několik států však trest smrti v loňském roce zcela zrušilo a na půdě OSN se proti němu postavilo rekordní množství zemí.

  Článek publikován 15.5.2023

7 faktů, které byste měli vědět o trestech smrti v roce 2022

Vydali jsme report o trestech smrti za rok 2022 a pro ty, kdo mají rádi krátké texty jsme připravili 7 faktů, které ho shrnují.

  Případ publikován 15.5.2023

Odsoudili ji k třicetiletému trestu, ve vězení přišla o dítě. Pomozte nám dostat Emirlendris Benitez na svobodu!

Venezuelanka Emirlendris Benitez byla v roce 2018 zadržena a v nespravedlivém procesu odsouzena k třicetiletému trestu vězení. V době svého zatčení byla těhotná, přesto byla vystavena krutému mučení. Následně byla převezena do nemocnice, kde bylo bez jejího vědomí či souhlasu její těhotenství přerušeno.

  Článek publikován 14.5.2023

Izrael: Izraelské úřady používají technologii rozpoznávání obličejů k upevnění apartheidu

Izraelské úřady používají experimentální systém rozpoznávání obličejů známý jako Red Wolf ke sledování Palestinců a automatizaci tvrdého omezování jejich svobody pohybu. Amnesty zdokumentovala, že tento sledovací systém je součástí stále se rozšiřující sledovací sítě, která upevňuje kontrolu izraelské vlády nad palestinskými obyvateli a pomáhá udržovat systém apartheidu.

110111213141516171819202122415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...