Prohledávat obsah

nalezeno 4185 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 9.8.2023

Egyptský právník byl propuštěn. Jeho klient ale zůstává nespravedlivě uvězněn

Mohamed Baker, jeden z případů Maratonu psaní dopisů 2021, byl propuštěn z téměř čtyři roky trvající vazby. Jeho klient Alaa Abd el-Fattah ale zůstává nespravedlivě uvězněn.

  Článek publikován 9.8.2023

Pošlete Marfě Rabkové vzkaz solidarity a ukažte jí, že má podporu po celém světě!

Vězeňkyně svědomí Marfa Rabková si odpykává 15letý trest za obhajobu lidských práv. Pošlete jí do vězení vzkaz a podpořte ji.

  Článek publikován 5.8.2023

Podpořte Alese Bjaljackiho a členy organizace Vjasna vzkazem solidarity!

Vjasna podporuje politické vězně v Bělorusku a monitoruje stav lidských práv. Její představitelé, včetně nositele Nobelovy ceny míru Alese Bjaljackého, se ale sami stali terčem Lukašenkova režimu. Pošlete jim vzkaz přímo do vězení a dejte jim vědět, že mají podporu po celém světě.

  Článek publikován 4.8.2023

Alexej Navalnyj byl znovu odsouzen. Dohromady si má odpykat více než 30 let vězení

Známý kritik Putinova režimu byl odsouzen k dalšímu trestu odnětí svobody. Ve vězení je opakovaně terčem šikany ze strany úřadů, a podle nejnovějšího rozsudku má být přesunut do zařízení s ještě přísnějšími podmínkami.

  Článek   Úspěch publikován 3.8.2023

Mučená vězeňkyně má konečně přístup k potřebné zdravotní péčí

Emirlendris Benítez si odpykává nesmyslný trest ve venezuelské věznici. Ve vazbě byla mučena, což jí způsobilo četné zdravotní problémy. Nyní má konečně přístup k péči, kterou nutně potřebuje.

  Článek publikován 2.8.2023

Proč by nás všechny měla zajímat podmínka povinných kastrací

Téma povinných kastrací trans*osob může znít velmi specificky, přitom ale porušuje základní lidská práva. Přečtěte si o tom, proč zvedáme téma podmínky kastrace trans* lidí v ČR.

  Článek publikován 2.8.2023

Mravnostní policie je zpět. Írán přitvrzuje ve vymáhání nošení šátku

Írán v roce 2022 oznámil rozpuštění mravnostní policie, nyní je ale útvar zpátky pod novým jménem. K tomu byl představen nový návrh zákona upravující tresty za nenošení hidžábu. Už milion žen byl policií varován, že si mají zahalit vlasy, nebo budou trpět následky.

  Článek publikován 1.8.2023

Užijte si Prague Pride s Amnesty

První srpnový týden patří Prague Pride. Oslavě LGBTI+ komunity, ale také oslavě tolerance a lidských práv. My nebudeme chybět, co vy?

16789101112131415161718419

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...