Prohledávat obsah

nalezeno 4263 výsledků:

  Článek publikován 30.11.2023

Izrael/OPT: Izraelské útoky neberou ohled na životy civilistů a musí být vyšetřeny

Amnesty International zdokumentovala dva konkrétní případy porušování válečného práva, kdy izraelské údery zabily 46 civilistů, včetně 20 dětí. Nejmladšímu z nich byly pouze 3 roky. Izraelské síly prokázaly lhostejnost ke ztrátám na civilním obyvatelstvu, způsobeným neúnavným bombardováním okupovaného Pásma Gazy. Tyto útoky musí být vyšetřovány jako válečné zločiny.

  Článek publikován 27.11.2023

Súdán: Etnicky motivované násilí v Dárfúru. Civilisté trpí

Stovky civilistů byly začátkem listopadu zabity a zraněny při sérii etnicky motivovaných útoků Jednotek rychlé podpory (RSF) a spřátelených arabských milicí v Ardamatě v západním Dárfúru. Svědci a přeživší popsali Amnesty International otřesné scény.

  Článek publikován 23.11.2023

Dopisy a filmy proti bezpráví. Amnesty a Jeden svět spojují síly, promítat můžete i vy

Maraton psaní dopisů letos spojuje síly s festivalem dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět a jeho platformou Promítej i ty. Účastníci letošního Maratonu psaní dopisů tak mohou na svých akcích jednoduše a zdarma promítat tematické filmy.

  Článek publikován 23.11.2023

Izrael/OPT: Dohoda o propuštění rukojmích a vězňů je pouze prvním krokem příměří

Byla přijata dohoda o propuštění nejméně 50 rukojmích, většinou izraelských žen a dětí, výměnou za propuštění 150 palestinských vězňů, z nichž mnozí jsou děti. Součástí dohody je také čtyřdenní humanitární přestávka bojů mezi izraelskými silami a Hamásem a dalšími ozbrojenými skupinami v okupovaném pásmu Gazy.

  Článek publikován 22.11.2023

Posun v případu guatemalské právničky!

Guatemalská právnička Claudia Gonzáles byla po osmdesáti dnech propuštěna z vězení. Zbytek soudního procesu stráví v domácím vězení.

  Případ publikován 22.11.2023

Argentinský právník je nespravedlivě ve vězení kvůli kritice ústavní reformy. Pomůžete?

Alberto Nallar je právník a obránce lidských práv. Kritizoval spornou ústavní reformu a účastnil se protestů proti jejímu zavedení. Kvůli svým aktivitám byl obviněn z pobuřování a odsouzen ke třem a půl roku vězení. Zastaňte se ho podpisem petice.

  Článek publikován 21.11.2023

Ruský soud poslal Alexandru Skočilenko na sedm let do vězení

Ruská umělkyně Alexandra Skočilenko nahradila cenovky v supermarketu protiválečnými vzkazy. Tím se podle soudu provinila šířením nepravdivých zpráv o ruské armádě. Hrozilo jí odnětí svobody v délce až patnácti let. Nakonec byla odsouzena k sedmiletému trestu.

  Článek   Úspěch publikován 21.11.2023

Skvělá zpráva: Matiullah Wesa je na svobodě!

Významný afghánský aktivista za práva na vzdělání Matiullah Wesa byl po sedmi měsících propuštěn z vězení.

  Článek publikován 20.11.2023

Spojené arabské emiráty: Klimatický summit ve stínu mučení a krutého věznění

Zatím žádná z mezinárodních jednání nevedla k opatřením, která by ukončila probíhající klimatickou krizi. Blížící se klimatický summit by mohl být zlomem, pořadatelskou zemí jsou ale Spojené arabské emiráty – ropný ráj, který krutě trestá svoje kritiky. Kvůli porušování lidských práv v zemi se summitu zúčastní i generální tajemnice Amnesty International Agnès Callamard.

16789101112131415161718427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...