Prohledávat obsah

nalezeno 4247 výsledků:

  Článek publikován 28.8.2023

Írán: Rodiny nemohou uctít památku obětí povstání, úřady náhrobky ničí

Rodinám obětí, které zahynuly při zásahu íránských bezpečnostních sil během občanského povstání v roce 2022, musí být umožněno uctít smutné výročí jednoho roku od smrti svých blízkých. Íránské úřady však nadále stupňují obtěžování a zastrašování rodin obětí, aby si vynutily jejich mlčení a vlastní beztrestnost.

  Článek publikován 27.8.2023

Válečné zločiny v Myanmaru pokračují. Rada bezpečnosti OSN znovu požaduje jejich okamžité ukončení

Vojenská junta v Myanmaru stále páchá zločiny na civilistech. Rada bezpečnosti OSN situaci znovu odsoudila a požaduje okamžitý konec humanitární krize a obnovení demokracie.

  Článek publikován 26.8.2023

Zatýkání, násilí gangů a deportace: čemu čelí Rohingové v uprchlických táborech

Téměř milion Rohingů uprchlo před násilím z Myanmaru do okolních zemí. V Indii, kde vládnou hinduistické nacionalistické politické strany a jsou potlačována práva muslimů, Rohingové nejsou vítáni. V největším uprchlickém táboře světa v Bangladéši Rohingové čelí násilí gangů. Čína mezitím usiluje o jejich přesídlení, aniž by bylo jisté, že po návratu do vlasti je nebude čekat další vlna násilí.

  Článek publikován 24.8.2023

Podpořte Mubaraka Balu vzkazem solidarity!

Mubarak Bala si ve vězení odpykává vysoký trest, jenom proto, že na sociálních sítích napsal příspěvek o své humanistické víře. Napište mu vzkaz solidarity a dejte mu vědět, že má podporu po celém světě.

  Článek publikován 24.8.2023

Za afghánského aktivistu se postavila i Angelina Jolie

Aktivista za právo na vzdělání Matiullah Wesa je vězněn Tálibánem. Herečka Angelina Jolie se přidala k hlasům požadujícím jeho okamžité propuštění a zajištění práva na vzdělání afghánským ženám a dívkám.

  Článek publikován 23.8.2023

Bahrajnský aktivista drží striktní hladovku

Abdulhádí Chavádža drží hladovku na protest proti odmítání věznice poskytnout mu přístup k nezbytné zdravotní péči.

  Článek publikován 23.8.2023

Texaská soudkyně rozhodla o zmírnění potratového zákona. Státní zástupce se odvolal

Podle texaské soudkyně by neměl hrozit postih doktorům, kteří poskytnou interrupci ženám se zdravotními problémy a jejichž dítě má vysokou šanci, že zemře krátce po narození. Státní zástupce se ale proti rozsudku odvolal a texaský Nejvyšší soud o případu rozhodne až příští rok.

  Případ publikován 23.8.2023

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

  Článek publikován 22.8.2023

Zdravotní stav burundské novinářky se zhoršuje

Floriane Irangabiye trpí astmatem. Ve vězení se její stav značně zhoršil, trpí silnými bolestmi hlavy a má problémy s dýcháním. Podala oficiální žádost o přesun do jiné věznice, ale ministerstvo spravedlnosti jí nevyhovělo.

  Článek publikován 21.8.2023

Kuvajt: Země nadále diskriminuje bidúnské děti. Nepřiznává jim státní občanství ani právo na vzdělání

Kuvajt pokračuje v diskriminaci dětí ze zhruba 100tisícové menšiny Bidúnů. Ačkoliv se na území země narodily, není jim přiznána státní příslušnost. Na základě toho je jim upíráno i rovné a bezplatné vzdělání.

111121314151617181920212223425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...