Prohledávat obsah

nalezeno 4145 výsledků:

  Článek publikován 24.3.2023

Poslali jsme petici na podporu Íránců odsouzených k smrti

Íránskému předsedovi Nejvyššího soudu jsme poslali požadavek o okamžitém zrušení všech udělených trestů smrti a spravedlivém vyšetření mezinárodně uznávaných zločinů.

  Článek publikován 22.3.2023

Íránky z LGBTI+ komunity byly propuštěny na kauci

Zahra Sedighi-Hamadani a Elham Choubdar z Íránu byly na podzim 2021 zatčeny kvůli aktivitě v LGBTI+ komunitě. V létě 2022 jim byl udělen trest smrti, který se do konce roku podařilo zrušit. Obě ženy byly do března 2023 drženy ve vězení, nedávno byly propuštěny na kauci. Jejich případ je přezkoumáván soudem, ale zatím nebylo vyneseno žádné rozhodnutí.

  Případ publikován 22.3.2023

Bratr alžírského aktivisty obviněn z terorismu a nespravedlivě vězněn. Pomůžete?

V únoru 2023 zahájil otec čtyř dětí a majitel obchůdku s oblečením Abderrahmane Zitout z Alžírska již potřetí od svého uvěznění hladovku na protest proti prodloužení svévolné vazby. Od 5. dubna 2022 je držen ve věznici El Harrach na základě vykonstruovaných obvinění souvisejících s politickou aktivitou jeho bratra a členstvím v politické opoziční skupině Rachad, kterou alžírské orgány označily za teroristickou skupinu. Úřady musejí Abderrahmana Zitouta okamžitě propustit.

  Článek publikován 20.3.2023

Rusko: Zatykač Mezinárodního trestního soudu na Putina je krokem ke spravedlnosti pro oběti válečných zločinů na Ukrajině

Vydání mezinárodního zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina je důležitým signálem.

  Článek publikován 20.3.2023

Polsko: Odsouzení aktivistky stíhané za napomáhání potratu nabízí pohled do mrazivé polské budoucnosti

V Polsku byla odsouzena aktivistka Justyna Wydrzyńska k osmi měsícům veřejně prospěšných prací za podání potratové pilulky.

  Článek publikován 17.3.2023

Odeslali jsme petici za osvobození novinářky Floriane Irangabiye

Poslali jsme petici burundské ministryni spravedlnosti a připojili se k apelu za okamžité a bezpodmínečné propuštění novinářky Floriane Irangabiye.

  Případ publikován 16.3.2023

Až deset let vězení za kritiku uhelné elektrárny

Bangladéšskou pobřežní oblast Banshkali zasáhla v květnu 2021 rozsáhlá bouře. Intenzivní déšť a prudký vítr tehdy zničily domovy mnoha lidem. Inženýr a environmentální aktivista Shahnewaz Chowdhury ve svém facebookovém příspěvku poté napsal, že tento extrémní projev počasí souvisí s klimatickými změnami, a dodal, že k nim přispívá i nově postavená uhelná elektrárna. Rovněž vyzval mladé lidi, aby se proti provozu elektrárny postavili. Kvůli svému příspěvku byl 80 dní držen ve vazbě a hrozí mu až deset let vězení.

  Článek publikován 15.3.2023

Polsko: Odsouzení aktivistky stíhané za napomáhání potratu nabízí pohled do mrazivé polské budoucnosti

V Polsku byla odsouzena aktivistka Justyna Wydrzyńska k osmi měsícům veřejně prospěšných prací za podání potratové pilulky.

115161718192021222324252627415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...