Prohledávat obsah

nalezeno 3863 výsledků:

  Článek publikován 2.4.2022

Obavy o zdravotní stav Guie Minhaie

Gui Minhai si odsuzující rozsudek k deseti letům vězení vyslechl v roce 2020. Vzhledem ke špatným podmínkách v čínských věznicích, kde je běžnou praxí mučení, vyvstávají obavy o jeho zdraví.

  Článek publikován 2.4.2022

Nespravedlnost pokračuje: Odvolací soud potvrdil trest pro Omara Radiho

Marocký investigativní novinář byl 19. července 2021 odsouzen k šesti letům vězení. Odvolací soud v Casablance nyní rozsudek potvrdil. Amnesty International však upozorňuje, že během obou soudních řízení byly několikrát porušeny standardy spravedlivého soudního procesu.

  Případ publikován 1.4.2022

Aktivistce obhajující právo na bezpečné interrupce hrozí tři roky vězení. Pomůžete?

Obránkyni lidských práv Justyně Wydrzyńské hrozí tři roky vězení pouze za její aktivity a snahu zajistit lidem v Polsku právo na přístup k bezpečným a legálním interrupcím. Polské orgány musejí Justynu zprostit všech obvinění a plně dekriminalizovat přístup k interrupcím v Polsku.

  Článek   Úspěch publikován 31.3.2022

Dobrá zpráva: Nazanin Zaghari-Ratcliffe se konečně shledala se svou rodinou!

17. března přistálo na letišti nedalo Oxfordu letadlo s britsko-íránskými občany Nazanin Zaghari-Ratcliffe a Anooshem Ashoorim. Po 6 letech nespravedlivého věznění v Íránu se tak konečně vrátili ke svým rodinám.

  Článek publikován 31.3.2022

LGBTI+ jako “rukojmí“ Orbána během voleb. Amnesty protestovala před maďarskou ambasádou

Amnesty ve středu 30. března před maďarskou ambasádou vyzvala ke zneplatnění referenda a vyjádřila diskriminovaným podporu. K akci se připojil spolek Transparent.

  Článek publikován 30.3.2022

Amnesty vyzývá Kubu, aby povolila pozorování soudních procesů s disidenty

Amnesty apeluje na kubánské úřady k povolení vstupu ochránců lidských práv do země a umožnění monitorování probíhajících soudních procesů. Tamní soudy totiž nadále zadržují přes 700 demonstrujících z loňských červencových protestů. Chystají také soudní procesy dvou známých kubánských umělců označených Amnesty za vězně svědomí.

  Článek publikován 29.3.2022

"Moc a zisk nad zájmy lidí." Amnesty vydává výroční zprávu o stavu lidských práv v roce 2021

Političtí lídři a šéfové korporací nedodrželi sliby ohledně férového zotavení po pandemii koronaviru. Aby si udrželi moc a zisk, prohloubili už tak hluboce zakořeněnou nerovnost. Také kvůli tomu se mezinárodní komunita nezvládla vypořádat s mnohočetnými konflikty i problémy, což napomohlo k jejich další eskalaci. Amnesty vyzývá ke globální solidaritě.

  Článek publikován 28.3.2022

Stav lidských práv v Číně v roce 2021

Stav lidských práv napříč Čínou se nepřestal zhoršovat ani v loňském roce. Lidskoprávní aktivisté a právníci upozorňovali i nadále na své pronásledování a zastrašování, neférové soudní procesy, svévolnou izolaci a věznění nebo mučení nebo jiné špatné zacházení. Podobného zacházení se jim přitom dostalo pouze za to, že využili svých lidských práv jako je například to na svobodu slova. Čínská vláda také pokračovala v politické indoktrinaci, masovém uvězňování, týrání a nucené kulturní asimilaci muslimů žijících v provincii Sin-ťiang, neboli Východním Turkestánu. Tisíce ujgurských dětí tak byly odloučeny od svých rodičů. Zákon o národní bezpečnosti umožnil v Hongkongu bezprecedentní porušování lidských práv. Region se totiž zároveň stal zvláštní administrativní oblastí spadající pod Čínu. Kvůli tomu v něm také nadále nebyla plně uznána práva LGBTQI+ komunity.

  Článek publikován 28.3.2022

Stav lidských práv v Maďarsku v roce 2021

Maďarsko bylo zapojené do spywarové kauzy Pegasus. Evropský soud pro lidská práva ho také odsoudil za umisťování žadatelů o azyl do tranzitních zón a jejich vytlačování zpět za hranice. Maďarský parlament pak v červnu přijal homofobní a transfobní zákon. Právo na svobodu pokojného shromažďování pak bylo omezené do 23. května a nouzový stav prodloužen do 1. června 2022. Maďarská vláda tím bránila zavedení efektivních opatření, která by chránila svobodu projevu a další práva soudců před nepatřičným zasahováním státu.

118192021222324252627282930387

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...