Prohledávat obsah

nalezeno 4145 výsledků:

  Článek publikován 25.2.2023

Útoky na lidi s albinismem v Malawi nepřestávají

Malawijci trpící albinismem jsou nadále terčem brutálních útoků. Kromě tohoto problému také čelí nedostatečné zdravotní péči v zemi a nemohou se léčit z rakoviny kůže, ke které mají zvýšenou náchylnost.

  Článek publikován 24.2.2023

Nasrín Sotudíová podpořila protivládní protesty

Nasrín Sotudíová je lidskoprávní právnička uvězněná íránskými úřady na 33 let. Přesto je stále aktivní a vyjadřuje se k situaci v Íránu i v zahraničí. V rozhovoru pro CNN nedávno podpořila protistátní protesty a vysvětlila, že i když polevují kvůli represím, protirežimní naladění společnosti přetrvává.

  Článek publikován 24.2.2023

Odeslali jsme petici za Mohammada Ghobadlou

Odeslali jsme petici íránskému předsedovi Nejvyššího soudu požadující okamžité zrušení udělených trestů smrti a zajištění spravedlivého soudního procesu, který zohlední duševní onemocnění Mohammada Ghobadlou.

  Případ publikován 24.2.2023

Novinářka z Burundi byla za kritiku vlády odsouzena k deseti letům vězení. Pomůžete?

Floriane Irangabiye je novinářka z Burundi dlouhodobě žijící ve Rwandě. V srpnu 2022 byla zatčena při návštěvě rodiny v Burundi a od té doby je ve vězení. V lednu 2023 byla kvůli pokojné kritice burundské vlády odsouzena k deseti letům vězení. Nespravedlivý postup burundských úřadů porušuje její právo na spravedlivý soudní proces a na svobodu projevu. Podpořte petici požadující její okamžité propuštění.

  Článek   Úspěch publikován 20.2.2023

Skvělá zpráva z Maratonu psaní dopisů: Íránská aktivistka a její matka byly propuštěny na svobodu!

Yasaman Aryani a její matka Monireh Arabshahi byly jedněmi z aktivistů a aktivistek, za které jsme bojovali v rámci kampaně Maraton psaní dopisů 2019. Íránské úřady je uvěznily na šestnáct let vězení, protože na veřejnosti kritizovaly zákon o povinném zahalování a debatovaly o svobodě zvolit si, jak se oblékat. V únoru 2023 byly osvobozeny od všech trestů a propuštěny na svobodu.

  Článek   Úspěch publikován 20.2.2023

Slavíme úspěch: íránská aktivistka Saba Kord Afshariová byla propuštěna na svobodu

Aktivistka z Íránu Saba Kord Afshariová byla propuštěna na svobodu. V červnu 2019 byla zatčena, protože nenásilně protestovala proti povinnému nošení hidžábu. Její matka Raheleh Ahmadiová zůstává ve vězení.

118192021222324252627282930415

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...