Prohledávat obsah

nalezeno 4228 výsledků:

  Článek publikován 15.4.2023

Thajským kritikům vlády hrozí patnáct let vězení

Skupina Thajců, která požadovala demokratické reformy a kritizovala královo utrácení peněz ze státního rozpočtu, čelí trestům ve výši až 15 let vězení. Prokuratura tvrdí, že lhali, přitom nepředložila žádný důkaz.

  Případ publikován 14.4.2023

Doživotně odsouzený obránce lidských práv má vážné zdravotní problémy. Pomůžete?

Abdulhádí Chavádža je významný obránce lidských práv z Bahrajnu. V roce 2011 byl kvůli svým aktivitám odsouzen k doživotnímu trestu vězení. Ve vězení má vážné zdravotní problémy a je mu odpírán kontakt s dcerami. Abdulhádí Chavádža je vězněm svědomí a měl být okamžitě a bezpodmínečně propuštěn.

  Článek publikován 12.4.2023

Petice za propuštění Abderrahmana Zitouta byla poslána alžírskému prezidentovi

Alžírskému prezidentovi jsme poslali petici za propuštění Abderrahmana Zitouta a zrušení všech nepodložených obvinění proti němu.

  Případ publikován 12.4.2023

Kritizoval mučení civilistů, tak ho zavřeli do vězení. Podpořte kamerunského aktivistu podpisem petice.

Abdul Karim Ali je prominentní kamerunský aktivista. V srpnu 2022 byl zatčen kvůli videu, na němž kritizuje vojenského velitele za mučení civilistů. Krátce nato byli zadrženi i dva jeho přátelé. Všichni tři jsou stále ve vazbě, přestože nebyli formálně obviněni. Připojte svůj podpis k petici za jejich okamžité propuštění.

  Článek   Úspěch publikován 11.4.2023

OSN podpořila tichomořské ostrovy a požádala Mezinárodní soudní dvůr o poradní stanovisko o klimatické spravedlnosti

Valné shromáždění OSN schválilo rezoluci připravenou tichomořskými státy požadující po Mezinárodním soudním dvoru v Haagu, aby připravil poradní stanovisko týkající se klimatické spravedlnosti. Jedná se o první krok k vyřešení otázky, jaké závazky mají státy ohledně klimatické krize podle mezinárodního práva. Marta Schaaf z Amnesty International tento krok ocenila jako „zlomový moment v boji za klimatickou spravedlnost.“

  Článek publikován 11.4.2023

Egyptská policie si zakládá falešné účty na seznamkách, následně zatýká členy LGBTI+ komunity

Egyptská policie si na online seznamkách zakládá profily a píše si se členy LGBTI+ komunity, které potom na první schůzce zatkne a obviní z prostituce.

  Článek publikován 5.4.2023

Zdravotní stav aktivistky za ženská práva Sophie Chuang Süe-čchin se zhoršuje

Sophia Chuang Süe-čchin ve vazbě trpí několika zdravotními problémy.

  Článek publikován 4.4.2023

Na hranicích Evropy čelí uprchlíci zacházení, které nemá daleko k mučení. Nová evropská zpráva potvrzuje tisíce autentických svědectví

Hledání bezpečného azylu může být velmi traumatizující záležitostí. Nová zjištění nejsou pro Evropu příliš povzbudivé.

  Článek publikován 3.4.2023

Milion tibetských dětí oddělených od svých rodin

Čínská vláda násilně oddělila milion tibetských dětí od jejich rodin a umístila je do internátních škol, kde se nevyučuje o tibetské kultuře. Cílem této politiky je potlačit národní identitu Tibeťanů.

122232425262728293031323334423

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...