Prohledávat obsah

nalezeno 3867 výsledků:

  Článek publikován 17.2.2022

Eskalace konfliktu na Ukrajině může způsobit humanitární katastrofu celého kontinentu, varuje Amnesty

Ohrožena by byla nejen politická, ale také ekonomická a sociální lidská práva, dodává Amnesty. Použití vojenské síly by rovněž mohlo vyústit v masové přesuny lidí do ostatních států.

  Článek publikován 17.2.2022

Slyšení v případu "Trojky z El Hiblu" za přítomnosti delegace Amnesty International

Od jejich zatčení na Maltě uběhly tři roky. Nyní v případu trojice mladíků proběhlo vyšetřovací slyšení.

  Zprávy publikován 15.2.2022

Souhlas je sexy. Rok od startu kampaně jsme uspořádali happening před Sněmovnou

U příležitosti ročního výročí od startu kampaně Chce to souhlas jsme v úterý 15. února svolali happening před Poslaneckou sněmovnou.

  Případ publikován 15.2.2022

Spisovatel mučen ve vězení kvůli kritice prezidenta. Podpořte ho

Spisovatel a aktivista Kakwenza Rukirabashaija byl 28. prosince 2021 zadržen ozbrojenými bezpečnostními složkami a následujících 13 dnů strávil v izolační vazbě, než ho obvinili na neveřejném soudním jednání. Před soudem vypověděl, že byl ve vazbě mučen. Jeho zatčení následovalo poté, co na sociálních sítích zveřejnil své kritické názory ohledně prezidenta Yoweriho Museveniho a jeho syna.

  Článek publikován 9.2.2022

Nepříznivé zprávy z Egypta: Mohamed Baker a Alla Abdel Fattah byli odsouzeni

Mohamed Baker a Alla Abdel Fattah jsou vinní a vykonají trest odnětí svobody – takto absurdně rozhodl egyptský soud pro mimořádné bezpečnostní situace.

  Článek publikován 9.2.2022

Obavy o zdravotní stav vietnamské aktivistky Nguyễn Thúy Hạnh

Nguyễn Thúy Hạnh je více než rok držena ve vyšetřovací vazbě. Její rodina a právník nedostávají informace o průběhu řízení a mají obavy o její zdravotní stav.

  Článek publikován 7.2.2022

Zákaz potratů v Polsku má i nadále devastující důsledky. Usilujeme o jeho zrušení

Dva roky od rozhodnutí polského ústavního soudu omezit přístup k potratům pociťují tamní ženy jeho devastující následky. Učinil totiž téměř všechny možnosti podstoupení interrupcí ilegálními. Loni se proto kvůli porušování lidských práv obrátilo na Evropský soud pro lidská práva tisíce polských žen. Nyní by měl soud začít některé z žalob projednávat.

  Úspěch   Úspěch publikován 4.2.2022

Úspěch! Zabránili jsme popravě dvou mladíků. Boj ale stále není u konce

Dva mladíci zůstávají i díky tlaku Amnesty a signatářů petic stále naživu. Arab Ali al-Nimr a Íránec Hossein Shahbazi se vyhnuli trestu smrti, k němuž je tamní soudy nespravedlivě odsoudili. Přestože jde o úspěch, u Hosseina stále ještě není úplně vyhráno.

123242526272829303132333435387

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...