Prohledávat obsah

nalezeno 3863 výsledků:

  Případ publikován 7.4.2022

Hrozí jí poprava za vraždu dcerky, nejnovější důkazy ale svědčí o její nevině. Pomůžete?

Na 27. dubna je v Texasu naplánována poprava Melissy Lucio, 52leté Američanky mexického původu. Žena byla v roce 2008 odsouzena k trestu smrti za vraždu své dvouleté dcery. Nové znalecké posudky však tvrdí, že holčička zemřela v důsledku tragické nehody, nikoliv vraždy a že Lucio byla k usvědčující výpovědi donucena.

  Článek publikován 6.4.2022

Čekání na spravedlnost aneb tři roky "Trojky z El Hiblu"

Jsou to již tři roky, co byli Amara, Kader a Abdalláh zatčeni a zadrženi na Maltě kvůli pomoci při záchraně životů. Jejich příběh se rozšířil a svět jim začal říkat "Trojka z El Hiblu". Trojici stále hrozí několikaletý trest vězení a jejich působení na Maltě se nese v extrémní nejistotě. Sílu a motivaci bojovat dál jim dodávají i povzbuzující dopisy z Maratonu psaní dopisů.

  Článek publikován 5.4.2022

Tresty smrti drogové problémy nevyřeší, vyzývá Amnesty Singapur

Singapurská vláda obnovila po dvou letech popravy. Rozsudek smrti udělila koncem března jako povinný trest za zločin spojený s drogami. Singapur tím usiluje o odstranění drogových problémů v tamní společnosti, Amnesty se však vůči podobné praxi tvrdě ohrazuje a varuje před ní.

  Článek publikován 5.4.2022

Zjevné ruské válečné zločiny v Buči musí být vyšetřeny, vyzývá Amnesty

Po zprávách a informacích o zjevných válečných zločinech spáchaných ruskými vojenskými silami proti civilistům v ukrajinské Buči, vyzývá Amnesty k důkladnému a rychlému vyšetřování.

  Článek publikován 5.4.2022

Devět let vězení pro Alexeje Navalného

Ruský opoziční vůdce byl odsouzen k devíti letům vězení. Dle analýzy Amnesty International je celé jeho trestní stíhání politicky motivované.

  Článek publikován 5.4.2022

Afghánistán: Tálibán dívkám stále odpírá právo na vzdělání

Poprvé po sedmi měsících se pro afghánské dívky měly 23. března znovu otevřít dveře středních škol. Během čekání na hodinu však přišla z tálibánského vedení zpráva, že pro dívky zůstávají školy zavřené, a to do té doby, než jejich školní uniformy nebudou odpovídat afghánským zvykům, kultuře a právu šaría. Všechny tyto dívky musely školu neprodleně opustit.

  Článek   Úspěch publikován 4.4.2022

Dobrá zpráva: Trest smrti pro Mohammada Rezu Haddádího byl zrušen!

Mohammad Reza Haddádí byl k trestu smrti odsouzen v roce 2004, a to ve svých patnácti letech. Íránský nejvyšší soud nyní jeho trest zrušil.

  Článek publikován 4.4.2022

Kvůli výhružkám opustila Rusko

Jelena Milašinová opustila území Ruska 3. února 2022.

117181920212223242526272829387

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...