Prohledávat obsah

nalezeno 4266 výsledků:

  Článek publikován 1.6.2023

Uganda: Prezident schválil zákon proti homosexualitě. Za jeho porušení hrozí až trest smrti

Prezident Yoweri Museveni 29. května 2023 podepsal kontroverzní zákon, který kriminalizuje sexuální styk mezi dospělými osobami stejného pohlaví. Zákon okamžitě získal nálepku jednoho z nejpřísnějších na světě. A plným právem. Těm, kdo ho poruší, hrozí desítky let vězení, doživotí nebo dokonce trest smrti.

  Článek publikován 1.6.2023

Uvězněné aktivistky z Íránu ve věznici Evin protestují proti popravám

Íránský režim pokračuje v represích proti demonstrantům a tři z nich nedávno popravil. Významné aktivistky uvězněné v nechvalně proslulé věznici Evin, jako třeba Sepideh Gholianová, Narges Mohammadiová a Beháre Hedájatová, uspořádaly protest proti popravám.

  Článek   Úspěch publikován 1.6.2023

Írán zrušil trest smrti pro tři účastníky protestů

Třem účastníkům protestů už nehrozí výkon trestu smrti. Dva z nich byli propuštěni na kauci, jednomu byl trest snížen na deset let vězení. Další nespravedlivě odsouzení ale nadále zůstávají v ohrožení výkonu popravy.

  Článek publikován 31.5.2023

Staň se ambasadorem*kou Maratonu psaní dopisů!

Hledáme lidi zapálené pro lidská práva, kteří by s námi chtěli*y rozšiřovat dosah Maratonu psaní dopisů a napomáhat tak k osvobození nespravedlivě vězněných osob po celém světe.

  Článek publikován 30.5.2023

Írán: Popravy mučených protestujících musí vyvolat ráznou reakci mezinárodního společenství

Majid Kazemi, Saleh Mirhashemi a Saeed Yaghoubi byli zatčeni v listopadu 2022 poté, co se zúčastnili protestů ve městě Esfahán v rámci celonárodních protestů vyvolaných smrtí Mahsy Amini ve vazbě. Tamní úřady je za to v pochybném soudním procesu odsoudily k smrti.

  Článek publikován 30.5.2023

Írán popravil další tři protestující, pro další je ale ještě naděje

Dohromady bylo popraveno sedm účastníků protestů vyvolaných smrtí Mahsy Aminiové. Dalším osmi výkon popravy hrozí, jiní budou souzeni znovu, nebo byl rozsudek o trestu smrti zrušen a nahrazen odnětím svobody.

  Článek publikován 30.5.2023

Ales Bjaljacki byl přesunut do věznice proslulé surovým zacházením s vězni

Laureát Nobelovy ceny Ales Bjaljacki byl odsouzen k trestu ve výši deset let vězení. Nedávno byl přesunut do nechvalně proslulé věznice, kde jsou trestanci biti a musí dělat tvrdou manuální práci.

  Článek publikován 30.5.2023

Sestra uvězněného se soudí s Twitterem a saúdskými úřady

Podle obžaloby Twitter spolupracoval se Saúdskou Arábií, protože je jeho významným investorem. Saúdská Arábie je přitom obviněna ze špionáže a krádeže osobních dat uživatelů Twitteru.

121222324252627282930313233427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...