Prohledávat obsah

nalezeno 4263 výsledků:

  Článek publikován 3.1.2024

Lidskoprávní vítězství roku 2023

Amnesty i její příznivci zaznamenali v loňském roce řadu lidskoprávních úspěchů po celém světě. Podívejte se na některé z nich.

  Článek publikován 18.12.2023

Amnesty měla Valnou hromadu, která přinesla několik novinek

Na Valné hromadě byl tento rok zcela plný program. Loučilo se i vítalo. Pojďte se seznámit se změnami.

  Článek publikován 17.12.2023

Ázerbájdžán: Za kritiku korupce platí ve vězení vlastním zdravím

Významný kritik ázerbajdžánské vlády odmítal přehlížet korupci nejvyšších státních politiků. Ti se mu pomstili krutým vězením. O jeho osvobození teď bojuje v zahraničí jeho rodina.

  Článek publikován 14.12.2023

Řecko: Od tragédie u Pylosu uplynulo půl roku. Nikdo nebyl postaven k odpovědnosti

Oficiální vyšetřování obvinění, že řecká pobřežní stráž před šesti měsíci svou nedbalostí přispěla ke ztroskotání lodi a mnoha úmrtím u řeckého ostrova Pylos, nepřineslo žádný významný pokrok. Důsledné vyšetření celé tragédie je zásadní pro zajištění spravedlnosti pro pozůstalé a zabránění dalším úmrtím.

  Případ publikován 13.12.2023

Čína vězní právníka, který zastupoval politické disidenty. Podpořte ho podpisem petice

Lu S ’wej, známý čínský právník v oblasti lidských práv, je zadržován ve vazební věznici Xindu v provincii S’-čchuan na jihozápadě Číny, poté co byl násilně navrácen z Laosu do Číny. O obviněních vedených proti němu nejsou k dispozici žádné informace. Nemá přístup k právníkovi ani rodině. Lu byl v průběhu let zastrašován a pronásledován čínskými úřady za svou pokojnou práci v oblasti lidských práv a hrozí mu, že bude vystaven mučení a jinému špatnému zacházení. Podepište petici za jeho propuštění.

  Případ publikován 12.12.2023

Uznávaný ázerbájdžánský politik a ekonom nespravedlivě ve vězení. Podepište petici za jeho propuštění.

Gubad Ibadoghlu, uznávaný ekonom, politik a občanský aktivista, byl zadržen na základě vykonstruovaného obvinění z výroby a padělání peněz. Hrozí mu až dvanáct let vězení. Jeho zatčení je zjevnou odplatou za kritiku ázerbájdžánské vlády a jeho politické a občanské aktivity. Ve vězení se mu nedostává řádné lékařské péče. Nikdo by neměl být uvězněn za pokojné uplatňování svobody slova. Podpořte Ibadoghlua podpisem petice.

  Článek publikován 10.12.2023

Pošlete Alexandře Skočilenko vzkaz přímo do vězení!

Podpořte nespravedlivě uvězněnou ruskou umělkyni vzkazem solidarity - napište jí přímo do vězení.

  Článek publikován 8.12.2023

Izrael/OPT: Po dalším propuknutí bojů utrpení civilistů pokračuje. Rezoluci OSN o příměří Spojené státy vetovaly

Po skončení sedmidenního příměří byly obnoveny útoky Izraele v Pásmu Gazy, stejně jako raketová palba Hamásu a dalších ozbrojených skupin na jižní Izrael. Návrh rezoluce vyzývající k okamžitému příměří na okupovaných palestinských územích ale Rada bezpečnosti OSN neschválila.

  Článek publikován 5.12.2023

Rusko: Rozsudek označující LGBTI+ lidi za „extremistické“ bude mít katastrofální důsledky

Ruský nejvyšší soud označil „mezinárodní veřejné LGBT hnutí” za „extremistické“ a fakticky zakázal jakoukoli veřejnou činnost související s LGBTI+.

1567891011121314151617427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...