Prohledávat obsah

nalezeno 4185 výsledků:

  Článek publikován 24.8.2023

Podpořte Mubaraka Balu vzkazem solidarity!

Mubarak Bala si ve vězení odpykává vysoký trest, jenom proto, že na sociálních sítích napsal příspěvek o své humanistické víře. Napište mu vzkaz solidarity a dejte mu vědět, že má podporu po celém světě.

  Článek publikován 24.8.2023

Za afghánského aktivistu se postavila i Angelina Jolie

Aktivista za právo na vzdělání Matiullah Wesa je vězněn Tálibánem. Herečka Angelina Jolie se přidala k hlasům požadujícím jeho okamžité propuštění a zajištění práva na vzdělání afghánským ženám a dívkám.

  Článek publikován 23.8.2023

Bahrajnský aktivista drží striktní hladovku

Abdulhádí Chavádža drží hladovku na protest proti odmítání věznice poskytnout mu přístup k nezbytné zdravotní péči.

  Článek publikován 23.8.2023

Texaská soudkyně rozhodla o zmírnění potratového zákona. Státní zástupce se odvolal

Podle texaské soudkyně by neměl hrozit postih doktorům, kteří poskytnou interrupci ženám se zdravotními problémy a jejichž dítě má vysokou šanci, že zemře krátce po narození. Státní zástupce se ale proti rozsudku odvolal a texaský Nejvyšší soud o případu rozhodne až příští rok.

  Případ publikován 23.8.2023

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

  Článek publikován 22.8.2023

Zdravotní stav burundské novinářky se zhoršuje

Floriane Irangabiye trpí astmatem. Ve vězení se její stav značně zhoršil, trpí silnými bolestmi hlavy a má problémy s dýcháním. Podala oficiální žádost o přesun do jiné věznice, ale ministerstvo spravedlnosti jí nevyhovělo.

  Článek publikován 21.8.2023

Kuvajt: Země nadále diskriminuje bidúnské děti. Nepřiznává jim státní občanství ani právo na vzdělání

Kuvajt pokračuje v diskriminaci dětí ze zhruba 100tisícové menšiny Bidúnů. Ačkoliv se na území země narodily, není jim přiznána státní příslušnost. Na základě toho je jim upíráno i rovné a bezplatné vzdělání.

  Článek publikován 17.8.2023

Egypt: „Desetiletí hanby" od beztrestného zabití stovek lidí při masakru v Rábaa

Již deset let uplynulo od masakru v Rábaa. Masové zabití více než 900 lidí však nebylo dosud nijak potrestáno. Místo toho došlo k útokům na pokojný disent, narušení záruk spravedlivého procesu v systému trestního soudnictví a páchání nevýslovné krutosti ve věznicích.

  Článek publikován 16.8.2023

Povzbuďte Oleksandra Marčenka vzkazem solidarity!

Oleksandr Marčenko z Ukrajiny byl na konci roku 2018 unesen ruskými úřady. Odpykává si nesmyslný trest 10 let vězení za špionáž v trestanecké kolonii na východu Ruska. Pošlete mu vzkaz solidarity a dejte mu vědět, že má podporu po celém světě.

1567891011121314151617419

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...