Běloruský soud poslal do vězení dva členy lidskoprávní organizace Vjasna

  Článek

Dne 3. listopadu soud v běloruském městě Gomel odsoudil dva členy lidskoprávní organizace Vjasna. Leadnid Sudalenka stráví ve vězení tři roky, Tacjana Lasicová dva a půl roku.

Dalších pět členů organizace, včetně ředitele Vjasny Alese Bjaljackého je už několik měsíců ve vazbě a čekají na soud.

 

Amnesty se spolu s dalšími lidskoprávními organizacemi ostře ohradila proti politicky motivovanému pronásledování lidskoprávních aktivistů v Bělorusku a požaduje jejich propuštění.

 

Další podrobnosti najdete zde:

 

https://www.amnesty.org/en/documents/eur49/4949/2021/en/

Aktuální petice

  Bělorusko

Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!

Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.

 

Aktuální počet podpisů: 2698 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...