©Spring96.org

Marfa Rabková stále ve vazbě. Po víc než roce ji směl navštívit manžel

  Článek

Dne 13. října 2021 se podle informací lidskoprávní organizace Vjasna Marfa Rabková poprvé po třinácti měsících setkala ve vazební věznici se svým manželem Vadzimem Zharomskim.

Ten uvedl, že Marfa hodně zhubla, byla bledá a vypadala velmi vyčerpaně. Po prodělaném onemocnění COVID-19 měla bolavé a zvětšené lymfatické uzliny. Stále je jí také odpíráno zubní ošetření. Během setkání manželovi několikrát řekla: "Opravdu chci jít domů. Kdy se vrátím domů?"

 

Dne 25. července Marfa Rabková omdlela na vycházkovém dvoře věznice. Navštívila vězeňského lékaře, který jí předepsal klid na lůžku v cele. V letních měsících trpěla nízkým krevním tlakem a dušností kvůli extrémnímu horku v cele.

Aktuální petice

  Bělorusko

Letošní Nobelovu cenu za mír získal vězněný běloruský bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki. Pomožme mu na svobodu!

Dne 14. července 2021 běloruská policie provedla razii v sídlech několika nevládních organizací a domech jejich čelních představitelů. Terčem policejních prohlídek byla i lidskoprávní organizace Vjasna, která monitoruje politické vězně v zemi a poskytuje jim například právní ochranu. Několik členů, mezi nimi Ales Bjaljacki, předseda a zakladatel Vjasny, právník organizace Uladzimir Labkovič, jeho partnerka Nina Labkovičová (ta byla později propuštěna) a místopředseda Vjasny, Valjantsin Stefanovič, bylo policií zatčeno a jsou ve vazbě.

 

Aktuální počet podpisů: 2699 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...