Huynh Ngoc Chenh

Obavy o zdravotní stav vietnamské aktivistky Nguyễn Thúy Hạnh

  Článek

Nguyễn Thúy Hạnh je více než rok držena ve vyšetřovací vazbě. Její rodina a právník nedostávají informace o průběhu řízení a mají obavy o její zdravotní stav.

Thúy Hạhn před svým zatčením informovala veřejnost o tom, že se rozhodla na nějaký čas omezit svůj aktivismus, a to i z důvodu svého duševního zdraví. Nikdo z právníků ani její rodiny však nezná její současný stav. To vede k vážným obavám o její zdraví, znepokojení vyvolává i špatné zacházení s uvězněnými ze strany věznice.

Její rodina jí nemůže posílat léky ani ji navštěvovat, i když vyšetřovací proces již dávno skončil. Navíc nebylo ze strany prokuratury vydáno žádné oznámení o jejím soudním procesu. Zatčení Nguyễn Thúy Hạnh bude mít pravděpodobně velmi negativní dopad na osudy mnoha dalších nespravedlivě zadržovaných vězňů ve Vietnamu.

Aktuální petice

  Vietnam

Uvězněna za podporu rodin politických vězňů. Nenechme to tak!

Vietnamská prodemokratická aktivistka Nguyễn Thúy Hạnh byla v dubnu 2021 zatčena a obviněna z podrývání Vietnamské republiky kvůli fondu na pomoc politickým vězňům a jejich rodinám. V případě odsouzení jí hrozí až dvacet let vězení.

 

Aktuální počet podpisů: 2366 Náš cíl: 2500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...