Prohledávat obsah

nalezeno 34 výsledků:

  Článek publikován 24.4.2024

Třetí hladovka pomohla vietnamskému politickému vězni k mírnému zlepšení životních podmínek ve vězení

Tran Huynh Duy Thuc je vietnamský podnikatel, který byl za tvorbu pro svůj blog, v níž volal po politické reformě a dodržování lidských práv, v roce 2010 odsouzen k 16 letům ve vězení a následným 5 letům domácího vězení. Už třikrát ve vězení držel protestní hladovku, ta poslední vedla k mírnému zlepšení podmínek ve vězení.

  Článek   Úspěch publikován 18.9.2023

Úspěch ve Vietnamu: výkon trestu smrti nespravedlivě odsouzeného byl odložen

Nguyen Van Chuong byl před šestnácti lety odsouzen k trestu smrti, ačkoliv existují důkazy o jeho nevině a podle jeho tvrzení byl mučen policií. V srpnu 2023 se nacházel v přímém ohrožení výkonu trestu, ale poprava byla nakonec odložena.

  Článek   Úspěch publikován 26.7.2023

Dobrá zpráva: aktivista uvězněný ve Vietnamu se vrátil domů do Austrálie

Demokratický aktivista Čau Van Kham byl zatčen krátce po příjezdu do Vietnamu a odsouzen ke dvanácti letům vězení. V červenci 2023 byl osvobozen a vrátil se zpět k rodině do Austrálie.

  Článek publikován 19.5.2023

Vietnam plánuje povinnou registraci účtů na sociálních sítích

Všechny vietnamské účty na sociálních sítích se podle návrhu zákona mají zaregistrovat. V zemi, která se pokouší cenzurovat obsah na sociálních sítích, se může jednat o krok cílící na omezení svobody slova.

  Článek publikován 31.8.2022

Trest pro vietnamskou novinářku byl potvrzen

Devět let vězení pro Pham Thi Doan Trang bylo stvrzeno odvolacím soudem.

  Článek publikován 22.8.2022

Amnesty požaduje propuštění novinářky a obránkyně lidských práv Pham Thi Doan Trang

Lidový soud v Hanoji bude 25. srpna projednávat odvolání Pham Thi Doan Trang. Dne 14. prosince 2021 byla Trang soudem odsouzen k devíti letům za "vytváření, uchovávání, šíření nebo distribuci informací, dokumentů a předmětů proti Vietnamské socialistické republice". 

  Článek publikován 10.6.2022

Blogger propuštěn!

Nguyen Huu Vinh byl v květnu 2019 propuštěn z vazby. Jeho asistentka Nguyen Thi Minh Thuy se svobody dočkala již v roce 2017.

  Článek publikován 2.6.2022

Hladovka na život a na smrt

Tran Huynh Duy Thuce, jenž byl poslán na 16 let do vězení v roce 2010, ve vazbě držel dvě velice dlouhé protestní hladovky. O jeho nynějším zdravotním stavu nejsou informace.

  Článek publikován 9.2.2022

Obavy o zdravotní stav vietnamské aktivistky Nguyễn Thúy Hạnh

Nguyễn Thúy Hạnh je více než rok držena ve vyšetřovací vazbě. Její rodina a právník nedostávají informace o průběhu řízení a mají obavy o její zdravotní stav.

  Článek publikován 4.1.2022

Novinářka odsouzena k devítiletému trestu vězení

Pham Thi Doan Trang, vietnamská novinářka, spisovatelka a obránkyně lidských práv byla odsouzena k devítiletému trestu vězení. Hrozilo jí až dvacet let za mřížemi.

1234

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...