© Amnesty International

Narges Mohammadiová odsouzena k dalším osmi letům vězení

  Článek

O svém odsouzení informovala Mohammadiová svou rodinu 25. ledna 2022.

Obhájkyně lidských práv Narges Mohammadiová své rodině sdělila, že ji 26. oddělení teheránského revolučního soudu odsoudilo na základě obvinění ze "spolčení proti státní bezpečnosti" k osmi letům a dvěma měsícům vězení, 74 ranám bičem, dvouletému zákazu přístupu k telekomunikačním nástrojům a sociálním médiím, dvouletému vyhoštění mimo Teherán a dvouletému zákazu členství v politických skupinách. Odsouzena byla 15. ledna 2022 ve věznici Evin v Teheránu.

Nyní je držena v nechvalně proslulé ženské věznici Karčak, v níž je vystavena krutému mučení a jinému špatnému zacházení. Je jí například odpírán přístup ke specializované lékařské péči, již Narges potřebuje. To vše je odplatou za její práci při prosazování lidských práv. Narges Mohammadiová musí být neprodleně propuštěna.


Aktuální petice

  Írán

Írán: Dívka hájila práva žen. Soud ji poslal na 24 let do vězení!

Obránkyně ženských práv Saba Kord Afshariová (21 let) byla odsouzena k 24 letům vězení pouze za své nenásilné aktivity, včetně vedení kampaně proti íránskému diskriminačnímu zákonu nařizujícímu nucené zahalování žen.

 

Aktuální počet podpisů: 4061 Náš cíl: 4500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...