© Amnesty

Dobrá zpráva: Guvernér stáhl žalobu proti obráncům lidských práv

  Článek

  Venezuela publikován 17.7.2022

Marino Alvarado a Alfredo Infante dosáhli 22. června dohody s guvernérem státu Carabobo Rafaelem Lacavou, který stáhl žalobu za pomluvu proti oběma obráncům lidských práv.

Součástí urovnání byla dohoda, že oba obránci lidských práv objasní, že jejich výzvy k odpovědnosti nebyly namířeny přímo proti guvernérovi.

 

Dne 16. května 2022 obdrželi uznávaní venezuelští ochránci lidských práv Marino Alvarado a Alfredo Infante oznámení o žalobě za pomluvu, kterou proti nim podal guvernér státu Carabobo Rafael Lacava. Žaloba byla reakcí na zprávu, kterou v březnu zveřejnily nevládní organizace, k nimž Alvarado a Infant patří, Provea a Centro Gumilla, a která odhaluje možné mimosoudní popravy ve státě Carabobo a nedostatek odpovědnosti vymáhané guvernérem.

 

 

Urgentní akce Amnesty přispěla k tomu, že se veřejnost začala zajímat o nespravedlivou žalobu podanou proti oběma lidskoprávním aktivistům a vyvinula tlak na guvernéra, aby místo soudního procesu dosáhl dohody.

 

Propuštění politických vězňů nebo zmírnění jejich trestů by se v mnoha případech nemohlo povést nebýt hnutí Amnesty a všech dárců i dobrovolníků. Přidejte se k nám a společně zachraňme další nespravedlivě vězněné a pronásledované. Darujte dobro ještě dnes, prosím. Děkujeme za pomoc.

 

Aktuální petice

  Venezuela

Odsoudili ji k třicetiletému trestu, ve vězení přišla o dítě. Pomozte nám dostat Emirlendris Benitez na svobodu!

Venezuelanka Emirlendris Benitez byla v roce 2018 zadržena a v nespravedlivém procesu odsouzena k třicetiletému trestu vězení. V době svého zatčení byla těhotná, přesto byla vystavena krutému mučení. Následně byla převezena do nemocnice, kde bylo bez jejího vědomí či souhlasu její těhotenství přerušeno. Podepište petici a požadujte okamžité propuštění Emirlendris.

 

Aktuální počet podpisů: 252 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...