Prohledávat obsah

nalezeno 20 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 21.9.2020

Maury Carrerová je volná!

Maury Carrerová, svévolně zadržená v dubnu 2020 příslušníky Ředitelství vojenské kontrarozvědky (DGCIM) v Caracasu, byla bezpodmínečně propuštěna z vězení dne 2. září v rámci amnestie venezuelského prezidenta.

  Případ publikován 9.7.2020

Obviněna z terorismu kvůli kontaktu s opozicí

Dne 2. dubna 2020 provedli příslušníci venezuelského Ředitelství vojenské kontrarozvědky (DGCIM) v hlavním městě Caracasu razii v bytě Maury Carrerové a svévolně ji zadrželi pro údajnou spojitost s poradcem Juana Guaidóa, předsedy venezuelského Národního shromáždění a lídra venezuelské opozice. Od 1. května nebyla téměř v kontaktu se svými obhájci a rodinou a je držena na samotce.

  Článek   Úspěch publikován 2.5.2019

Venezuelský opoziční lídr Leopoldo López je na svobodě!

Leopoldo López přežil několik pokusů o atentát, byl obviněn z 26 trestných činů. V roce 2015 byl odsouzen k 13letému trestu. V roce 2017 byl sice propuštěn z vězení, ale trest si dál odpykával v domácím vězení. Teď je Leopoldo López konečně na svobodě.

  Článek publikován 25.1.2019

Venezuela: Více než 10 lidí zabito při protestech

Krize vyhnala do ulic tisíce lidí, tvrdé represivní zásahy policie a armády přinesly už několika lidem smrt.

  Článek publikován 30.10.2017

Venezuela: Represe v obýváku

Venezuelské úřady rozšířily svůj arzenál represí: zahájily vlnu nelegálních razií v domovech občanů podezřelých z disentu. Právě opozičně smýšlející lidé se minulý týden stali laureáty Sacharovovy ceny od Evropského parlamentu.

  Článek publikován 1.12.2016

Rosmit propuštěn bez podmínky

  Článek   Úspěch publikován 19.11.2016

Rosmit Mantilla propuštěn!

Rosmit Mantilla byl ve čtvrtek večer propuštěn!

  Případ publikován 26.10.2016

Venezuelský lidskoprávní aktivista v ohrožení

Luis Urbano, syn venezuelského obránce lidských práv José Luise Urbana, byl letos 10. října zavražděn policisty. Bezpečnost jeho otce, známého chránce lidských práv ve Venezuele, i celé rodiny je nyní v ohrožení.

  Případ publikován 8.8.2016

První otevřený homosexuál zvolený za člena venezuelského parlamentu a LGBT+ aktivista musí být propuštěn

Rosmit Mantilla, venezuelský aktivista za práva LGBT+ komunity a první otevřený homosexuál zvolený za člena venezuelského parlamentu, by již neměl strávit ani jediný další den za mřížemi. Po dobu dvou let je držen v předsoudní vazbě národní zpravodajské služby.

123

Art For Amnesty - obrazy k prodeji

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...