© Private

Nečekaný rozsudek: Santawy odsouzen ke třem letům vězení

  Článek

Mimořádný soud začátkem července poslal na tři roky do vězení egyptského výzkumníka Ahmeda Amira Santawyho na základě obvinění z publikování falešných zpráv.

"Všichni jsou v šoku", okomentovala rozsudek soudu Santawyho přítelkyně. Tříletý trest je skoro nejvyšší možný na základě jeho obvinění. Nikdo ze Santawyho okolí takto přísný trest neočekával, předchozí rozsudek byl totiž zrušen z důvodu nedostatku důkazů.

Proti rozhodnutí mimořádného soudu se navíc nelze odvolat. Po roce a půl od svého uvěznění tak před sebou egyptský výzkumník nemá světlé vyhlídky. Jeho rodina a právníci však budou nadále zkoušet jiné způsoby, jakými by zajistili jeho propuštění na svobodu.

Aktuální petice

  Egypt

Vězněnou právničku nesmí navštívit rodina ani právník. Pomůžete?

Vedení ženské věznice al-Qanater nepovolilo 61leté Hodě Abdelmoniemové, právničce v oblasti lidských práv vězněné pouze kvůli své práci a dalším lidskoprávním aktivitám, žádnou návštěvu nebo jinou formu kontaktu s rodinou a právníky od jejího zadržení v listopadu 2018.

 

Aktuální počet podpisů: 3332 Náš cíl: 3500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...