© Private

Tunistký novinář byl propuštěn z vazby, hrozí mu ale návrat za mříže

  Článek

Salah Attia, tuniský novinář, byl v červnu 2022 zatčen za prohlášení ve vysílání televize Al Jazeera. Od té doby byl držen ve vazbě. V září se podařilo dosáhnout jeho propuštění, soudní řízení ale nadále pokračuje, a hrozí, že se Salah bude muset znovu vrátit do vazby.

Tuniský novinář Salah Attia byl 11. června 2022 zatčen policisty v civilu. Předchozí den ve vysílání stanice Al Jazeera zmínil, že armáda odmítla vykonat příkaz prezidenta uzavřít základnu tuniského Generálního unijního svazu. Salah byl obviněn z „nabádání lidí k ozbrojení a narušování pořádku, vraždy a rabování na tuniském území“ a z „úmyslného ublížení a narušení míru skrze telekomunikační sítě“ a zahájil s ním proces vojenský soud. Stal se tak druhým novinářem a přinejmenším dvanáctým civilistou zatknutým od nástupu prezidenta Kaise Saieda.

Od svého zatčení byl Salah držen ve věznici Mornaguia. Poté, co vojenský soud zamítl žalobcův požadavek o prodloužení Salahova držení ve vazbě, byl Salah 16. září propuštěn z věznice a znovu se shledal s rodinou. Žalobce se ovšem odvolal ke kasačnímu soudu, proto hrozí, že Sanah bude znovu zadržen. Amnesty International pokračuje v úsilí za zrušení všech obvinění proti Sanahovi. 

Aktuální petice

  Vietnam

Uvězněna za podporu rodin politických vězňů. Nenechme to tak!

Vietnamská prodemokratická aktivistka Nguyễn Thúy Hạnh byla v dubnu 2021 zatčena a obviněna z podrývání Vietnamské republiky kvůli fondu na pomoc politickým vězňům a jejich rodinám. V případě odsouzení jí hrozí až dvacet let vězení.

 

Aktuální počet podpisů: 2392 Náš cíl: 2500

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...