© Private

14 let vězení pro Sü Č’-junga

  Článek

Sü Č’-jung byl po více než třech letech svévolného zadržení odsouzen k čtrnáctiletému trestu.

Sü Č’-jung (Xu Zhiyong) je vědec a lidskoprávní aktivista. V únoru byl 2020 zatčen a obviněn z „podvracení státní moci“, protože na internetu inicioval chatové skupiny a vedl workshopy o nenásilném aktivismu. Od té doby je ve vězení.

V dubnu 2023 byl Sü odsouzen k čtrnácti letům vězení. Spolu s ním byl souzen i Ting Ťia-si (Ding Jiaxi), dostal dvanáct let.

Výzkumník Amnesty International Alkan Akad to okomentoval: „Nikdo by neměl být uvězněn jen za účast na pokojném setkání. Sü Č’-jung a Ting Ťia-si, kteří čelili mučení a jinému špatnému zacházení během let svévolného zadržování, nyní čeká více než deset let za mřížemi po zmanipulovaném a utajovaném soudním procesu."

„Tyto tresty odhalují stále hrozivější situaci obránců lidských práv v celé Číně za vlády prezidenta Si Ťin-pchinga, kde se snaha zlepšit životy ostatních skrze legitimní práci v oblasti lidských práv setkává se zatýkáním, mučením a dlouhými tresty odnětí svobody.“

Aktuální petice

  Čína

ČÍNA: LIDSKOPRÁVNÍ AKTIVISTKA MĚSÍCE DRŽENA V IZOLACI: LI ČCHIAO-ČCHU

Dne 16. února 2020 pekingská policie zatkla obránkyni lidských práv a výzkumnici v oblasti pracovního práva Li Čchiao-čchu (Li Qiaochu). Mladá aktivistka už několik měsíců neměla možnost kontaktovat rodinu nebo svého právníka.

 

Aktuální počet podpisů: 2647 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...