Prohledávat obsah

nalezeno 181 výsledků:

  Článek   Úspěch publikován 30.5.2024

Skvělá zpráva: Čínská novinářka je konečně volná

Čínská novinářka Čang Čan byla po čtyřech letech propuštěna z vězení a je konečně na svobodě.

  Případ publikován 29.4.2024

Uznávaný čínský právník a jeho žena jsou nespravedlivě ve vězení. Podpořte je podpisem petice

Prominentní právník v oblasti lidských práv Jü Wen-šeng a jeho manželka Sü Jen byli zadrženi v dubnu 2023 cestou na setkání s delegací Evropské unie. Oba jsou obviněni z podvracení státní moci a hrozí jim dlouhé tresty vězení i mučení. Zastaňte se jich podpisem petice.

  Článek publikován 23.2.2024

Sedm let o něm nemá žádné zprávy. Žena uvězněného právníka napsala svému muži dojemný dopis k Valentýnu

Kao Č’šeng byl jedním z nejrespektovanějších právníků v Číně, avšak jen do doby, než se výrazněji začal věnovat obhajobě běžných lidí, kteří čelili nespravedlnostem ze strany státu. Kao Č’šeng a jeho rodina se tak dostali pod neustálý dohled čínské státní policie, která ho několikrát zadržela a mučila. V srpnu 2017 byl Kao Č’šeng zatčen přímo ve svém domě. Od té doby o něm neexistují žádné zprávy, a ani mu nebyl umožněn žádný kontakt s jeho ženou Geng He. I letošní čínský Valentýn je tak Kao Č’šeng daleko od své rodiny. Jeho žena mu proto napsala krásný dopis.

  Článek publikován 6.2.2024

Pošlete vzkaz Ilhamu Tohtimu přímo do vězení!

Ilham Tohti působil jako profesor ekonomie na pekingské univerzitě Min-cu. Založil webové stránky Ujgur online, kde hájil práva příslušníků ujgurské menšiny v Číně. Kvůli svým aktivitám byl obviněn ze separatismu a ve vykonstruovaném procesu dne 23. září 2014 odsouzen k doživotnímu trestu vězení.

  Případ publikován 6.2.2024

Ujgurský profesor je již deset let nespravedlivě ve vězení. Podpořte ho podpisem petice

Ilham Tohti působil jako profesor ekonomie na pekingské univerzitě Min-cu. Založil webové stránky Ujgur online, kde hájil práva příslušníků ujgurské menšiny v Číně. Kvůli svým aktivitám byl obviněn ze separatismu a ve vykonstruovaném procesu dne 23. září 2014 odsouzen k doživotnímu trestu vězení.

  Článek   Úspěch publikován 17.1.2024

Dobrá zpráva: čínský právník na svobodě!

Známý čínský právník v oblasti lidských práv Lu S ’wej byl propuštěn na svobodu a po několika měsících mohl mluvit se svou ženou.

  Případ publikován 13.12.2023

Čína vězní právníka, který zastupoval politické disidenty. Podpořte ho podpisem petice

Lu S ’wej, známý čínský právník v oblasti lidských práv, je zadržován ve vazební věznici Xindu v provincii S’-čchuan na jihozápadě Číny, poté co byl násilně navrácen z Laosu do Číny. O obviněních vedených proti němu nejsou k dispozici žádné informace. Nemá přístup k právníkovi ani rodině. Lu byl v průběhu let zastrašován a pronásledován čínskými úřady za svou pokojnou práci v oblasti lidských práv a hrozí mu, že bude vystaven mučení a jinému špatnému zacházení. Podepište petici za jeho propuštění.

  Článek publikován 8.7.2023

Ujgurská studentka byla odsouzena za „propagaci extremismu“

Kamile Wayit si odpykává trest za „propagaci extremismu“, protože sdílela video s protesty na sociální sítích. Není známo, jak vysoký je její trest, a panují obavy o její zdraví.

  Případ publikován 7.6.2023

Ujgurská studentka zveřejnila video z protestů. Čína ji kvůli tomu vězní. Pomůžete?

Devatenáctiletá ujgurská studentka Kamile Wayit zveřejnila na sociálních sítích video z protestů, které se koncem loňského roku konaly po celé Číně. Příspěvek sice po telefonátu od policie smazala, přesto byla zadržena a několik měsíců držena ve vazbě. V březnu 2023 byla odsouzena k trestu vězení, ale není známo, jak vysoký je její trest. Nemá přístup k rodině ani právníkovi a hrozí jí mučení. Amnesty stále požaduje její propuštění.

  Případ publikován 8.5.2023

Dva roky strávila v převýchovném táboře, teď je ve vězení a hrozí jí mučení. Pomůžete?

Zhanargul Zhumatai, etnická Kazaška, novinářka a umělkyně byla v únoru 2023 zadržena příslušníky bezpečnostních složek a je stále ve vězení. Bez přístupu k rodině a právníkovi zůstává Zhumatai vystavena vážnému riziku mučení a jiného špatného zacházení. Požadujte její okamžité propuštění.

12345619

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...