© Crimean Solidarity

Zdravotní stav uvězněné sestřičky z Krymu se zhoršuje

  Článek

Irina Danilovič v ruském vězení nemá přístup ke zdravotní péči. Téměř ztratila sluch.

Irina Danilovič si odpykává nespravedlivý sedmiletý trest, protože na Ruskem okupovaném Krymu upozorňovala na korupci a problémy zdravotnického systému. Po podání odvolání soud její trest v červnu 2023 snížil o jeden měsíc. Irina nadále čelí obvinění z velezrady.

Podle informací Amnesty International se ve vězení velmi zhoršilo Irinino zdraví. Měsíce trpí bolestí hlavy a ucha. Vězeňské úřady jí odpírají přístup ke zdravotní péči, kvůli čemuž Irina v březnu protestovala hladovkou. Kvůli infekci už téměř úplně ztratila sluch.

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2280 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...