Ruský soud poslal Alexandru Skočilenko na sedm let do vězení

  Článek

Ruská umělkyně Alexandra Skočilenko nahradila cenovky v supermarketu protiválečnými vzkazy. Tím se podle soudu provinila šířením nepravdivých zpráv o ruské armádě. Hrozilo jí odnětí svobody v délce až patnácti let. Nakonec byla odsouzena k sedmiletému trestu.

Skočilenko trpí vrozenou srdeční vadou a dalšími zdravotními problémy. Musí také dodržovat speciální dietu, což je ve vězení velmi obtížné. Rodina se obává, aby se její zdravotní stav dále nezhoršoval, a to i s ohledem na nedostatečnou zdravotní péči v ruských věznicích. Amnesty nadále požaduje její okamžité propuštění. 

Aktuální petice

  Rusko

Ukrajinský lidskoprávní aktivista válečným zajatcem Ruska. Pomůžete Maksymovi Butkevyčovi?

Maksym Butkevyč se jako dobrovolník přidal k ukrajinské armádě, aby bránil svoji vlast. V červenci 2022 se stal ruským válečným zajatcem. Od té doby je odstřižen od světa a ruská média proti němu vedou očerňovací kampaň. V březnu 2023 byl odsouzen v nespravedlivém soudním procesu k třinácti letům vězení za údajné válečné zločiny. Podepište petici a připojte se k boji za jeho okamžité propuštění.

 

Aktuální počet podpisů: 2159 Náš cíl: 3000

Podepíšu

Všechny petice

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...