Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4263 výsledků:

  Článek publikován 26.1.2009

Konflikt v Gaze: žádejte odpovědnost za porušování lidských práv

Ministři zahraničí zemí EU by měli žádat o vyšetřování případů porušování mezinárodního práva, kterého se dopustily obě strany konfliktu v Gaze a na jihu Izraele, a to včetně možných válečných zločinů.

  Článek publikován 24.1.2009

Druhý den prezidenta Obamy: konec Guantánama, zákaz mučení

Druhý den v úřadu amerického prezidenta vydal Barack Obama příkazy k uzavření věznice na Guantánamu a zakázal mučení i program utajovaného věznění CIA.

  Článek publikován 23.1.2009

Lékaři v Gaze postrádají informace o typu použitých zbraní

Amnesty International (AI) vyzvala izraelské úřady ke zveřejnění informací o tom, jaké zbraně a munici použily jejich síly v průběhu tří týdnů vojenských operací v pásmu Gazy. Lékaři v Gaze nemohu úspěšně léčit zraněné, protože nemají informace o tom, jaké zbraně zranění způsobily.

  Článek publikován 23.1.2009

Amnesty International k příkazu uzavřít Guantánamo: je to „velký krok vpřed“

Generální tajemnice Amnesty International Irene Khan včera označila příkaz amerického prezidenta Baracka Obamy uzavřít věznici na Guantánamu za „velký krok vpřed“.

  Článek publikován 22.1.2009

Evropa by měla pomoci zavřít Guantánamo

Koalice organizací na ochranu lidských práv dnes apelovala na ministry zahraničních věcí zemí EU, aby pomohli uzavřít věznici na Guantánamu. Představitelé EU se touto otázkou budou zabývat příští týden v Bruselu. Pomoc Evropy by měla spočívat v nabídce humanitární ochrany pro zajatce, kterým by po návratu do zemí původu hrozilo mučení nebo perzekuce.

  Článek publikován 19.1.2009

Z Gazy: Izrael nemůže popírat použití bílého fosforu

Zástupci Amnesty International (AI), kteří provádějí výzkumnou misi v pásmu Gazy, objevili nepopiratelné důkazy svědčící o širokém nasazení bílého fosforu v hustě obydlených částech města Gazy a jeho okolí.

  Článek publikován 15.1.2009

Konflikt v Gaze: je třeba zbraňové embargo

Amnesty International (AI) vyzvala k uvalení úplného zbraňového embarga vůči všem stranám konfliktu v Gaze, aby se zabránilo dalším nezákonným útokům. Organizace má informace nejméně o jedné velké zbraňové dodávce, která je v tuto chvíli na cestě do oblasti.

  Článek publikován 9.1.2009

Evropa musí pomoci Obamovi uzavřít Guantánamo

Amnesty International ČR pořádá v den 7. výročí převozu prvních zajatců na Guantánamo veřejnou akci, během níž aktivisté v oranžových kombinézách guantánamských zajatců vyzvou k uzavření věznice. Apel bude směřovat i k českému předsednictví EU, které bude mít příležitost nastupujícímu prezidentu Baracku Obamovi s uzavřením Guantánama pomoci.

  Článek publikován 8.1.2009

Evropa musí být rozhodnější při řešení krize v pásmu Gazy

(Brusel, 8. ledna 2009) Amnesty International (AI) vyzvala ministry zahraničí zemí EU jednající v Praze, aby při všech příležitostech apelovali na Izrael, který musí ukončit útoky na civilisty a civilní budovy v pásmu Gazy. Izrael také musí umožnit dostatečný průchod humanitární pomoci. AI je znepokojena tím, že dosavadní diplomatické snahy Unie neměly dostatečný výsledek.

  Článek publikován 8.1.2009

Vojenská taktika obou stran konfliktu v Gaze ohrožuje civilisty

Mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International (AI) prohlásila, že izraelští vojáci i palestinští bojovníci svou vojenskou taktikou ohrožují životy palestinských civilistů. Za obzvlášť znepokojivé označila zprávy o používání lidských štítů v pásmu Gazy.

1378379380381382383384385386387388389390427

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...