Zprávy z Amnesty

Všechny naše nejnovější zprávy o lidských právech.

Prohledávat obsah

nalezeno 3867 výsledků:

  Článek publikován 1.8.2005

AI ČR k policejnímu zásahu proti účastníkům technoparty CzechTek 2005

O uplynulém víkendu zasáhla Policie ČR proti několika tisícům převážně mladých lidí, kteří se chtěli zúčastnit technoparty poblíž obce Mlýnec na Tachovsku.

  Článek publikován 26.7.2005

Nepálské děti nemají šanci uniknout krvavému konfliktu

Amnesty International (AI) dnes upozornila na situaci nepálských dětí, které jsou těžce poznamenány dlouholetými střety v Nepálu. Maoističtí rebelové a nepálská armáda mezi sebou již devět let válčí v krvavém vnitřním konfliktu.

  Článek publikován 25.7.2005

Útoky ozbrojenců v Iráku ukazují na jejich pohrdání lidským životem

Na konci jednoho z nejkrvavějších měsíců od zahájení války v Iráku Amnesty International (AI) odsoudila neschopnost iráckých rebelů dodržovat základní principy humanitárního práva. „Nic nemůže ospravedlnit úmyslné zabíjení civilistů, braní rukojmích, mučení a zabíjení bezbranných vězňů,“ tvrdí AI. Organizace požádala náboženské vůdce v Iráku, aby veřejně odsoudili útoky proti civilistům.

  Článek publikován 24.7.2005

V Iránu jsou nadále popravováni dětští pachatelé

V průběhu několika červencových dní Irán popravil tři osoby odsouzené za zločiny, které spáchaly před dovršením osmnácti let. Amnesty International (AI) proto znovu požádala vládu Iránu, aby tyto popravy jednou provždy zastavila.

  Článek publikován 20.7.2005

V Indii zahájena kampaň za zrušení kritizovaného bezpečnostního zákona

Rozsáhlé části severovýchodní Indie a státy Džamu a Kašmír jsou již mnoho let sužovány ozbrojeným násilím. V těchto oblastech probíhají masivní vojenské operace. Místní lidé protestují proti bezútěšné situaci, kterou navíc podporuje „zvláštní“ bezpečnostní legislativa.

  Článek publikován 11.7.2005

Amnesty International odsuzuje brutální útoky v Londýně

Amnesty International (AI) odsuzuje bombové útoky, které stály na padesát lidských životů a zranily mnoho dalších mužů a žen. K výbuchům došlo ve čtvrtek v londýnském systému veřejné dopravy.

  Článek publikován 4.7.2005

Násilné demolice v Zimbabwe stále pokračují

Amnesty International (AI) je šokována pohrdáním lidskými právy, které demonstruje vláda prezidenta Mugabeho v Zimbabwe násilnými demolicemi chudinských čtvrtí. AI a další organizace vládu vyzvaly, aby okamžitě zastavila masivní vyhánění lidí z jejich domovů. V jeho důsledku zůstaly bez přístřešku celé komunity, mnozí navíc přišli o obživu.

  Článek publikován 27.6.2005

Reakce AI ČR na projev Václava Klause pronesený na summitu Rady Evropy

Vážený pane prezidente, se zájmem jsme si přečetli Vaše prohlášení pronesené při summitu Rady Evropy ve Varšavě, stejně jako jsme věnovali pozornost navazující debatě, jak ji zprostředkovala česká média. Ve svých projevech jste se vyjadřoval k roli nevládních organizací v současné společnosti a hrozbě plynoucí z takzvaného radikálního humanrightismu. Jako mezinárodní nevládní organizace, která již 44 let bojuje za rozšíření a ochranu lidských práv, bychom se rádi do této debaty také zapojili.

  Článek publikován 22.6.2005

Země G8 nezodpovědně vyvážejí zbraně do nejchudších a konflikty zmítaných zemí

V předvečer schůzky zemí G8, konané ve dnech 23. – 24. června v Londýně, vydaly organizace Amnesty International, Oxfam a IANSA studii nazvanou "G8: Globální vývozci zbraní selhávají při předcházení nezodpovědným transferům zbraní". Text upozorňuje na skutečnost, že osm nejvlivnějších zemích světa vyváží zbraně do zemí jako je Súdán, Myanmar (Barma), Konžská demokratická republika nebo Filipíny. Právě na nich přitom leží velký díl odpovědnosti za kontrolu mezinárodního obchodu se zbraněmi a vojenským materiálem.

  Článek publikován 21.6.2005

Dopis předsedovi vlády Jiřímu Paroubkovi týkající se jeho návštěvy ČLR

Vážený pane premiére, obracíme se na Vás v návaznosti na náš dopis ze 3. června tohoto roku, ve kterém jsme Vás oslovili při výročí tchienanmenského masakru. Vyjádřili jsme v něm mimo jiné i naději, že jako představitel České republiky budete při své nadcházející návštěvě Číny zastávat principiální stanovisko na poli lidských práv.

1372373374375376377378379380381382383384387

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...