Zprávy ze světa lidských práv

Buďte v obraze o tom, co se děje ve světě

Prohledávat obsah

nalezeno 4247 výsledků:

  Článek publikován 10.7.2009

Čína: Represe se šíří i mimo Sin-ťiang

Amnesty International je znepokojena výrokem, který pronesl Li Č', představitel komunistické strany v Urumči. Ten podle státních médií v reakci na protesty v Sin-ťiangu uvedl, že „brutální zločinci budou odsouzeni k trestu smrti“.

  Článek publikován 9.7.2009

Česká republika podpořila Mezinárodní trestní soud

Prezident Václav Klaus ve středu 8. července podepsal Římský statut Mezinárodního trestního soudu a tím učinil poslední krok k jeho ratifikaci.

  Článek publikován 6.7.2009

Čína: je třeba vyšetřit úmrtí při protestech

Včerejší protesty v Ujgurské autonomní oblasti v Číně přinesly podle dostupných zpráv 140 mrtvých a mnoho zraněných, další stovky lidí byly zadrženy. Amnesty International vyzvala úřady v Urumči, aby okamžitě provedly nezávislé vyšetřování všech úmrtí.

  Článek publikován 2.7.2009

Recept na další násilnosti v Gaze a Izraeli? Nepotrestat válečné zločiny

Vojenská akce izraelských sil, která měla za následek smrt stovek palestinských civilistů, porušila válečné právo. To je jeden ze závěrů zprávy Amnesty International, která analyzuje průběh 22denního konfliktu v Gaze a na jihu Izraele. Podle zprávy se válečných zločinů dopustili i Palestinci.

  Článek publikován 30.6.2009

Představitelům íránské opozice hrozí mučení

Představitelům politické opozice v Íránu, kteří byli zatčeni v souvislosti s povolebními protesty, může hrozit mučení. Amnesty International navíc vyjádřila obavu, že budou nuceni k „doznání“ před televizními kamerami. To může vyústit v nespravedlivé procesy, v kterých může být vynesen trest smrti.

  Článek publikován 30.6.2009

České předsednictví EU a lidská práva

Pomoc nové administrativě USA s uzavřením Guantánama, důraz na lidská práva ve vztahu k třetím zemím, jako jsou Čína nebo Izrael, řešení postavení Romů v Evropě. To byly některé z výzev v oblasti lidských práv, se kterými se potýkalo české předsednictví Evropské unii.

  Článek publikován 24.6.2009

Den pro dětská práva v Benešově

Gymnázium Benešov, 23. června 2009 – „Den pro dětská práva“, pořádaný v rámci vládní kampaně Stop násilí na dětech pod záštitou ministra pro lidská práva Michaela Kocába, upozornil na problematiku práv dětí nejen v ČR, ale i ve světě.

  Článek publikován 23.6.2009

Iránci protestují, úřady hrozí násilím

V Íránu po volbách propukly demonstrace v rozsahu, který země nepoznala za uplynulá tři desetiletí. Poslední týden se nesl ve znamení násilností a hrozeb ze strany íránských revolučních gard.

  Článek publikován 22.6.2009

Světový den uprchlíků – Evropa se k uprchlíkům staví zády

Tisíce uprchlíků každý rok riskují své životy ve snaze najít útočiště na území Evropy. Hrozbu pro jejich životy však představuje i postoj evropských států, které jim často odmítají udělit mezinárodní ochranu. Při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků na to upozornila Amnesty International.

  Článek publikován 16.6.2009

Írán: v ulicích protestují tisíce lidí

Demonstrací se účastní především stoupenci prezidentského kandidáta Mírhosejna Músávího, který zpochybnil vyhlášení Mahmúda Ahmadínežáda prezidentem. Při tvrdých zásazích bezpečnostních složek hrozí účastníkům demonstrací zranění, nebo dokonce smrt.

1372373374375376377378379380381382383384425

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...