Zprávy z Amnesty

Všechny naše nejnovější zprávy o lidských právech.

Prohledávat obsah

nalezeno 3904 výsledků:

  Článek publikován 1.7.2004

Amnesty International žádá prošetření krutostí z věznic v Abú Ghrajb v Bagdádu

Amnesty International poslala otevřený dopis prezidentu USA Georgi W. Bushovi. Říká v něm, že týrání zadržených, která podle výpovědí spáchali američtí vojáci v Abú Ghrajb v Bagdádu, jsou válečné zločiny a vyzývá vládu, aby je úplně vyšetřila a zajistila, aby trestu neušel nikdo, kdo bude shledán vinným, a to bez ohledu na postavení nebo hodnost.

  Článek publikován 1.7.2004

Podrývání globální bezpečnosti

Česká republika patří mezi přední státy, které vyvážejí zbraně a vojenský materiál do rizikových zemí, kde hrozí jejich zneužívání. Skutečnost, na kterou dlouhodobě upozorňuje Amnesty International ČR, potvrdila dva týdny po vstupu ČR do Evropské unie také zpráva evropské sekce AI, nazvaná "Undermining Global Security.

  Článek publikován 1.7.2004

Amnesty International vítá zamítnutí vývozu radarů Věra do ČLR

Amnesty International ČR vítá rozhodnutí vlády o odebrání licence na vývoz radarů Věra do ČLR. Revizi již udělené licence způsobenou nátlakem ze zahraničí však považuje za politováníhodné svědectví o stavu českých kontrolních mechanismů.

  Článek publikován 1.7.2004

Využívání dětí pro vojenské účely neustává

Na konci ledna - v předvečer čtvrté otevřené debaty na téma děti a válečné konflikty, pořádané Radou bezpečnosti OSN - uveřejnila Koalice proti využívání dětských vojáků (viz níže) zprávu, uvádějící, že také v roce 2003 byly děti využívány jako vojáci, sexuální otroci, dělníci, nosiči a špióni.

  Článek publikován 13.9.2000

Konflikt v Libyi: už žádné další odvety, žádá Amnesty International

Prozatímní národní rada Libye musí převzít kontrolu nad protikaddáfíovskými skupinami. Jinak odvetné útoky nezastaví, varuje ve své nové zprávě Bitva o Libyi: zabíjení, mizení a mučení mezinárodní organizace Amnesty International (AI). AI též vydala podrobný návod, jak by nová vláda měla v oblasti lidských práv dále postupovat.

  Článek publikován 4.4.2000

OSN: Smlouva o obchodu se zbraněmi zablokována

Amnesty International je velmi zklamaná výsledkem konference v OSN. Veto Sýrie, Íránu a Severní Koreje považuje za cynický krok.

  Článek publikován 30.11.1999

Mezinárodní ochrana pro zajatce z Guantánama

USA potřebují pomoc evropských partnerů, mají-li v dohledné době ukončit lidskoprávní skandál na Guantánamu. Pomoc by měla spočívat v nabídce útočiště pro zajatce, kteří nebudou obžalováni z žádného trestného činu a mají být, často po letech svévolného zadržování, propuštěni zpět do „normálního“ života.

  Článek publikován 30.11.-0001

Amnesty International ČR má novou ředitelku

  Článek publikován 30.11.-0001

Darujte tiskárnu pro AI

1383384385386387388389390391

Tyto webové stránky používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více...
Díky za upozornění...