AKTUÁLNĚ K PŘÍPADU NASRÍN: Naše výzva - posílejte dopisy!

Nasrín Sotudíová považuje rozhodnutí soudu, který ji v nespravedlivém soudním řízení obvinil a následně odsoudil, za nezákonné. Z tohoto důvodu se proti rozsudku nebude odvolávat.

Nasrín bylo dovoleno vzít si své poznámky ze soudního přelíčení do vězení Evin, její požadavek na kopii soudního spisu byl ale zamítnut.

Přesná výše jejího trestu je 33 roky a šest měsíců a 148 ran bičem. Z toho 74 ran za to, že se „veřejně dopustila hříšného činu – vystupováním na veřejnosti bez hidžábu“. Dalších 74 ran obdržela za „narušení veřejného pořádku“.

 

Případ íránské právničky budeme dál pečlivě sledovat. Největší starost o Nasrín má ale samozřejmě její rodina – manžel, dcera a malý syn.

Napadlo nás, že byste jim třeba rádi dali vědět, že na ně myslíte a víte, že Nasrín nemá ve vězení co dělat a už měla být dávno na svobodě – usměvavá, doma s manželem a dětmi, jako na obrázku z doby, kdy ještě nikdo netušil, jak nespravedlivému trestu bude muset čelit.

Co můžete udělat? Pošlete jim pohled nebo dopis s milým, povzbuzujícím vzkazem.

Vyberte pěkný pohled (ideálně s obrázkem přírody) / Napište svůj vzkaz (nejlépe v angličtině, perštině, ale klidně i češtině) / Dejte ho do obálky a pošlete na adresu: Amnesty International, Kodaňská 1441/46, Praha 10 – Vršovice, 101 00

My pohledy a dopisy doručíme rodině Nasrín Sotudíové do Íránu.

P. S.: Pod petici Amnesty za propuštění Nasrín se už po celém světě podepsalo 623 363 lidí.

V květnu bude mít Nasrín narozeniny, chceme do té doby sesbírat milion podpisů. Moc nám pomůžete, pokud výzvu přepošlete kamarádům, které by případ íránské právničky mohl také zajímat.

Děkuji

Related stories

22.3.2020

Aktuálně.cz: Rozhovor s manželem íránské právničky Nasrín Sotúdiové


26.3.2020

Nasrín požaduje propuštění politických vězňů

Nasrín Sotudíová oznámila, že bude ve vězení držet protestní hladovku v rámci níž bude požadovat propuštění politických vězňů v Íránu.


10.6.2019

1 168 694 lidí po celém světě podepsaly petici za propuštění Nasrín Sotudíové z vězení.

Děkujeme za každý podpis!


29.4.2019

Aktuálně.cz ve fotogalerii k věznici Abú Grajb


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...