Brazilská policie zadržela dva muže podezřelé z vraždy Marielle

Rok po smrti Marielle dopadla policie dva muže podezřelé z její vraždy

V reakci na zprávu, že brazilská policie zadržela dva muže v Riu de Janeiru ve spojitosti s vraždou obránkyně lidských práv Marielle Franco a jejího řidiče Andersona Gomese 14. března 2018, Erika-Gueva-Rocas, ředitelka Amnesty International pro Ameriky řekla:

„Tento týden uplynul jeden rok od brutální vraždy Marielle Francové, tento čin byl devastující pro plno komunit, za které bojovala.

„Marillina vražda byla do očí bijícím pokusem umlčet statečnou advokátku lidských práv, která zasvětila svůj život boji za práva žen, LGBT komunitu a černošskou mládež žijící ve slumech Ria.

„Tato zatčení jsou prvním náznakem pokroku v případu, který se táhne už přes rok od doby, co byla vražda spáchána. Apelujeme na brazilské úřady, aby dohlédly na to, že vyšetřování bude nezávislé a nestranné a aby dohnala zodpovědné, včetně těch, kteří si tento zločin objednali, ke spravedlnosti ve spravedlivých procesech.

„Neexistuje lepší způsob, jak nezapomenout na Marillinu práci, než závazkem že budeme více bránit bojovníky za lidská práva a dávat pozor, aby jim bylo umožněno vykonávat jejich práci v bezpečí.“

Related stories

25.9.2018

Sotudíová poslala synovi z vězení dopis

Íránské Centrum pro lidská práva zveřejnilo dopis, ve kterém Nasrín svému 12letému synovi Nimovi psala, proč s ním nemohla být v jeho první školní den:


1.9.2018

Šest tajemství šťastné a úspěšné třídy. Českým učitelům je prozradila dnešní pedagogická celebrita Dylan Wiliam

Víte, že i pedagogika má své celebrity? Jedna z nich se jmenuje Dylan Wiliam a je tak respektovaný, že britská vláda investovala v přepočtu dvě miliardy korun na proškolení většiny učitelů jeho metodami. Tento týden poprvé navštívil Prahu a více než stovka českých učitelů díky němu možná začne v pondělí učit lépe. Podle něj k tomu stačí šest jednoduchých kroků.


27.8.2018

Idnes: rozhovor s romskou zdravotní sestrou o rasismu


17.8.2018

Polsko: Hrdinkou proti své vůli

Hlavní soudkyně polského Nejvyššího soudu Malgorzata Gersdorfová se pro mnohé Poláky stala symbolem boje za nezávislé soudnictví a spravedlnost.


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...