Aktivistka v ohrožení kvůli COVID-19

Rodina Mahienour el-Masriové se obává o její bezpečnost v souvislosti s pandemií COVID-19 a jejího možného propuknutí v egyptských věznicích.

Mahienourřino předběžné vazební řízení bylo naposledy obnoveno dne 20. února 2020. Od 15. března 2020 egyptské Ministerstvo spravedlnosti pozastavilo veškerá slyšení u soudů jako opatření k zabránění šíření COVID-19. Zadržené osoby, včetně Mahienour, proto nejsou převáženi na soudní zasedání ani na slyšení o obnovení vazby.

Rodina Mahienour o ní neslyšela od 20. března, kdy jim bývalá spoluvězňkyně ve věznici al-Qanater řekla, že el-Masriová je v dobrém zdravotním stavu. Kvůli šíření vězňů COVID-19 byly návštěvy pozastaveny. Pravidlo dvou telefonních hovorů za měsíc nebylo respektováno.

Related stories

14.7.2020

Půjde polská aktivistka do vězení kvůli duhové svatozáři?

Polská prokuratura posílá případ Podlešné před soud.


11.6.2020

Polsko: Vysvětlete domovní prohlídku a zadržení aktivistů ve Varšavě!

Amnesty prošetřuje zatčení a zadržení aktivistů, kteří se angažovali v akci s autobusem poukazující na vládní falšování statistik o COVID-19.


15.4.2020

Emil má ve vězení zdravotní problémy, ohrozit ho může COVID-19

Emil Ostrovko a jeho spoluvězeň Vladislav Sharkovsky mají vážné zdravotní problémy.


14.8.2019

iDNES: Aktivistka v Saúdské Arábii odmítla svobodu, musela by tím popřít mučení


Tyto webové stránka používají cookies pro zlepšení uživatelského komfortu, předvyplnění údajů podporovatele. Zjistit více... Díky za upozornění...